Renée Zellweger, ako riešiť problémy s nadváhou, mužmi, či s prácou..

Riešiť problémy s nadváhou, mužmi, či s prácou..? To je údel filmovej Bridget Jonesovej, ktorú Renée Zellweger bravúrne zvládla. A nielen to, dala jej prirodzenosť, spontánnosť a dôveryhodnosť. Tak, aby sa v nej našli ženy s podobným osudom po celom svete. Herečka ,,zasnúbená“ s herectvom a talentom na postavy zo života.

,,Čím je žena staršia, tým je podľa mňa zaujímavejšia. Stáva sa osobou, ktorou má byť.“

                       (Renée Zellweger)

Renée Kathleen Zellweger sa narodila 25. apríla 1969 v Houstone, v Texase. Jej otec je švajčiarsky inžinier a matka zdravotná sestra z Laponska zo severu Nórska. Získala po nej laponské črty tváre, výrazné lícne kosti a užšie oči. Vyrastala spolu so starším bratom na predmestí a študovala angličtinu na Univerzite v Austine. Jej túžbou bolo stať sa novinárkou. Rada robila to, čo jej brat a keď sa prihlásil on do divadelného krúžku, prihlásila sa aj ona. Postupne začala hrať, najskôr v miestnych reklamách, a tiež v menších rolách vo filmoch. Herectvo si nakoniec zamilovala.
Prvú výraznejšiu úlohu stvárnila vo filme ,,Bolestná realita“ v roku 1994, kde si zahrala s Winonou Rider. Ďalšia významná rola prišla v úspešnej melodráme ,,Láska a 45- ka“ (nominácia na Independent Spirit Award). Vtedy sa presťahovala do Los Angeles. Ako dvadsaťpäťročná si vyskúšala hororový žáner ,,Masaker v Texase“. V roku 1996 prišla výrazná postava učiteľky v milostnom príbehu ,,Celý šíry svet“ (Cena za herecký výkon na MFF v Mar del Plata, nominácia na Independent Spirit Award), ktorý zachytáva krátky vzťah so spisovateľom Robertem E. Howardom. V tom istom roku nastal v živote Renée zlom. Zahrala si po boku Toma Cruisa v romantickej komédii ,,Jerry Maguire“ (Cena Národnej filmovej rady), ktorá jej vyniesla finančný úspech a pozitívnu filmovú kritiku. Sympatické dievča, čo zažiarilo ako svetielko, sa stalo zo dňa na deň jednou z úspešných hollywoodskych hviezd a filmové role si mohlo začať vyberať.
Na tento úspech nadviazala spoluprácou s Meryl Streepovou v komédii ,,Ja, moje druhé ja a Irena“ s Jimom Carreym.
A onedlho prišla jej najznámejšia postava Bridget Jonesovej (film,,Denník Bridget Jonesovej“) na základe bestselleru Helen Fieldingovej. Stvárnila mladú ženu, ktorá bojuje proti svojmu veku, nadváhe, otravnej práci, neúspechu u mužov a množstvu ďalších vecí, ktoré jej strpčujú život. Dievča, ktoré začne na sebe pracovať v prvom rade tak, že si začne zapisovať do denníka čistú pravdu o sebe samej a o veciach, ktoré sa dejú okolo nej. Úloha Bridget bola pre Renée ako vyšitá. Postave dala všetko, čo ju mohlo čo najviac vystihnúť. Prirodzenosť, spontánnosť, dôveryhodnosť a vôbec všetko, čo by jej nemohla dať žiadna iná ,,super“ herečka.
Po úspešných dvoch dieloch o Bridget Jonesovej prichádza do kín tretie pokračovanie. Hoci od prvého filmu uplynulo už neuveriteľných 15 rokov, jej fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Ako sama Renée priznala, s filmovou postavou má predsa len niečo spoločné. Je tiež beznádejnou romantičkou.
V súkromnom živote sa jej vraj darí lepšie, ako jej filmovej hrdinke.
Bola zasnúbená s hercom Jimom Carrey (1999-2000). V roku 2005 sa vydala za speváka menom Kenny Chesney. No vzťah vydržal len pár mesiacov. Bolo to v čase keď túžila po niečom inom, než po kariére, a tak prácu odsunula bokom. Potrebovala byť v kľude, sedieť, oddychovať, nestarať sa o svoj imidž, o interview pre médiá. Chcela zmeniť svoj život, spomaliť ho, byť len obyčajnou ženou.
Ako sama hovorí, dnes je z nej úplne iný človek, konečne našla samu seba a je so svojím životom spokojná.

,,Ak ste v zrelšom veku, stávate sa lepšou verziou samého seba.“

(Renée Zellweger)

Zaujímavosti:
Od zmeny jej mena ju odhovoril priateľ Matthew McConaughey: ,,Okrem tvojej mamy si jediná Zellwegerová v Amerike! Čo by za to dali všetky tie Streepové, Lopezové a Hudsonové!”
Keď vyhrala Zlatý glóbus za Sestričku Betty, bola práve na toalete.
Za úlohu vo filme ,,Návrat do Could Mountain“ získala Oscara za najlepší herecký výkon.
Za svoje úlohy získala množstvo ocenení. Aspoň malý výber z jej bohatej filmografie:
Bridget Jones (2001), Bridget Jones – S rozumom v koncoch (2004), 8 sekúnd (1994), Klamár (1997), Rodinná záležitosť (1998), Drahší než rubíny (1998), Ženích na úteku (1999), Sestrička Betty (2000), Chicago (2002), Biely oleander (2002), Kašlem na lásku (2003)

A mnoho ďalších…

Ukážka z nového filmu o Bridget Jones:

 

 

Vaša Iwka

Zdroj:/http://zivotopis.osobnosti.cz/renee-zellweger.php

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.