15 minútovka ženy so štýlom V. – Pozdrav slnku, cvičenie

Milé ženy so štýlom, chcete si udržať ideálnu váhu? Chcete si vybudovať silu a ohybnosť, utíšiť myseľ, podporiť sústredenie a dodať energiu?

Dnešná 15 minútovka ženy so štýlom je ideálnym cvičením, vďaka ktorému môžete všetko získať. Pri každodennom cvičení dvanástich jogových asán pod názvom Pozdrav slnku, ktoré si doprajete pred raňajkami, dochádza k posilňovaniu brušného svalstva, končatín a chrbtice. Cvičením si premasírujete vnútorné orgány a povzbudíte tráviaci systém, srdečnú činnosť, zvýši sa vám ventilácia pľúc, prekrví sa organizmus, normalizujú sa žľazy s vnútornou sekréciou. Pokožka bude osviežená, zvýši sa vylučovanie škodlivých látok z tela, upraví sa činnosť maternice a vaječníkov, odstránia sa menštruačné nepravidelnosti.

Cvičenie sa vykonáva denne, dôležitá je plynulosť pri cvičení. Každú polohu držte pevne, hneď na začiatku sa naučte správne zarovnanie a techniku. Dôležité je pri cvičení vnímať aj pocity, ktoré vo Vás jednotlivé polohy vyvolávajú, aby ste vedeli, či nemáte spomaliť, polohu zjemniť. Pre dosiahnutie priaznivých účinkov na Vaše zdravie sa opakovanie zostavy vykonáva niekoľko krát za sebou. Počet opakovaní je na každej z vás.

Toto cvičenie je tu niekoľkotisíc rokov a je viac ako cvičenie. 

Vybrali sme pre vás dve videá, ktoré vám pomôžu, aby ste cvičili správne.

Celá naša redakcia začína s cvičením a čo Vy?

 

Veríme, že toto cvičenie Vás bude sprevádzať nielen tento týždeň.

Redakcia ženy so štýlom

 

Prečítajte si tiež: 15 minútovka ženy so štýlom I. – Cvičenie 5 Tibeťanov

 

Facebook komentár