Sila a ťažoba moci

Ako chutí moc?

Mám ako každá z vás moc nad niečím a nad niekým. Sú chvíle v mojom živote, kedy ma táto moc teší, kedy som na ňu hrdá, kedy hreje pri srdci, a potom prichádzajú chvíle, kedy by som sa tej moci chcela vzdať, chcela by som ju niekomu odovzdať, presunúť.

“Poznáte to?”

“Poznáte ťažobu tej moci, kedy vy ste tou, ktorá má vysloviť ortieľ?
Ortieľ, ktorý navždy niečo zmení…. a vy si v tej chvíli nie ste istá.”

Čoraz častejšie premýšľam nad tým, ako nakŕmiť všetky hladné deti sveta, ako vyliečiť všetkých ľudí sveta, a ako urobiť každého živého tvora šťastným.

“Je možné mať takú moc?”

Odkedy si pamätám svoj život, dianie v ňom, moje víťazstvá a pády, pamätám si aj to, že som odjakživa bola tou, ktorá sa vedela pobiť za svoje ideály a ciele s veľkou dávkou optimizmu, v očiach mnohých i prehnanou, a preto verím, že môžem nakŕmiť mnoho hladných detí, že môžem urobiť šťastnými mnoho živých tvorov a napokon vyliečiť i mnohých ľudí, aspoň zo smútku.

Každá z nás to vie, každá podľa svojich možností, ale keby sme sa spojili, nakŕmili by sme všetky hladné deti, urobili by sme každého živého tvora šťastným, a potom by sme možno vyliečili všetkých ľudí sveta.

 

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.