Antistresová revolúcia alebo ako relaxovať

“Ženy so štýlom v strese?”

Hm… Povedzme si, že každá z nás má horšie i lepšie dni… 🙂 Po horšom dni hľadáme spôsob, ako sa uvoľniť. V kruhu rodiny, niekedy samé, s činnosťou, ktorá nás odpúta od reality.

“Ako teda relaxovať?”

Pravdupovediac, bez televízie, klávesnice počítača či smartfónov si to už ani nevieme predstaviť. A čo tak zmena? Návrat do čias, keď sme s farbičkami a fixkami ako deti maľovali ostošesť. Možno je dobré na chvíľu odložiť i krížovky, sudoku a skúsiť niečo úplne iné. Pokojnú činnosť, ktorá nevyžaduje žiadne zložité myslenie a zároveň úžasne upokojuje.

ZSS_antistresAntistresové omaľovanky, ktorým podľahol svet. Amerika aj celá Európa. Omaľovanky, ktoré majú neuveriteľnú moc. Zbavujú nás napätia, čistia myseľ. Rozvíjajú tvorivosť, aktivujú časti súvisiace s jemnou motorikou a zmyslovým vnímaním. Pri maľovaní sa sústredíme na jednu konkrétnu vec, mozog je zamestnaný, a tak vytesní starosti, ktoré nás počas bežného dňa sužovali, trápili. Ak neviete maľovať, vôbec nevadí, určite sa Vám podarí vytvoriť niečo hodnotné.

,,Predstavte si, že umelec vytvorí obraz a vy mu dodáte farby.“

Psychológovia prirovnávajú túto činnosť k meditácii. Štúdie poukazujú na to, že ľudia sa cítia šťastnejší, vyrovnanejší, čo má za následok i lepší spánok a sústredenie v práci a v škole. Ak by pripojili niekoho, kto pracuje v hladine beta, vyfarbovať obrázky k EEG – prístroju (na zaznamenanie činnosti mozgu), tak po určitej dobe by plynule prešiel do hladiny alfa – do stavu, v ktorom by sa upokojil.

ZSS_antistres_1Z maľovania vznikol celosvetový fenomén. Ide o tzv. ,,Antistresovú revolúciu“, ktorej prepadli zväčša ženy. Ženy preto, že zo všeobecnosti majú zmysel pre jemný detail. Ak ste ešte neprepadli, vyskúšajte. Stačí vyfarbovať polhodinku pred spaním a uvidíte. Možno budete milo prekvapené. Svojou trpezlivosťou dosiahnete krásny výsledok. Z bohatej ponuky si vyberiete podľa vlastného vkusu. A že neviete aké farbičky použiť? V predajni vám so všetkým poradia.

Ja som sa už rozhodla. Viem komu dnes urobím radosť s týmto originálnym darčekom.

Vaša Iwka.

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.