Neľahké detstvo, tri neúspešné manželstvá, silná a krásna žena Demi Moore

Demi Moore prežila neľahké detstvo a tri neúspešné manželstvá, narodila sa 11.novembra 1962 v meste Roswell, v Novom Mexiku.
Ešte pred jej narodením otec opustil matku. Tá si našla nového partnera a tak mala Demi okrem nevlastného otca aj nevlastného brata.

Vďaka práci jej otca sa mnohokrát sťahovali, najmenej tridsaťkrát

Rodičia sa často oddávali alkoholu, tiež sa často hádali a fyzicky napádali. Keď mala Demi pätnásť rokov, otec spáchal samovraždu. Až vtedy zistila, že jej otec nie je jej biologický otec. Demi svoje detstvo nemala vôbec jednoduché. Navyše mala v škole neustále problémy. Okrem toho jej utekali oči, kvôli čomu podstúpila niekoľko náročných operácií. Keď mala šestnásť, opustila školu a odcestovala ako modelka do Európy.

V osemnástich sa vydala za rockera Freddyho Moora. Vzťah trval štyri roky a v tej dobe si zahrala svoju prvú rolu v dráme ,,General Hospital“. Filmový debut prišiel v roku 1981, v snímke ,,Choices” a ,,Parasite”. Neskôr prišla prvá hlavná úloha vo filme ,,No Small Affair”, kde hrala rockovú speváčku.
V roku 1985 hrala v úspešnej snímke Joela Schumachera ,,Eliášov oheň“ drogovo závislú ženu.

Paradoxom bolo, že v tom čase sa sama vyrovnávala so závislosťou na kokaíne 

Nakoniec jej pomohol dostať sa zo závislosti sám Joel Schumacher. Pri nakrúcaní sa zblížila s hercom Emiliom Estevezom, s ktorým istý čas žila.

Jej sláva začala rásť. A rástla ešte viac, keď sa zoznámila so slávnym Brucom Willisom, za ktorého sa v Las Vegas v roku 1987 vydala. Narodili sa im tri dcéry. Počas tehotenstva sa Demi objavila nahá v pokročilej fáze tehotenstva v časopise Vanity Fair. Získala tak veľa pozornosti a objavila sa na titulných stránkach mnohých časopisov.

V roku 1990 prišiel do kín jej najväčší filmový trhák ,,Ghost” (Duch) , romantická dráma, kde jej partnerom bol Patrick Swayze. Ohromujúci úspech filmu jej zaistil vysokú priečku v rebríčku slávnych. Začiatkom 90-tych rokov jej kariéra najviac stúpala.

Nielen filmové role, ale aj Demin súkromný život priťahoval publikum. Keď sa po trinástich rokoch rozviedla s Bruceom Willisom, opäť na seba strhla pozornosť. Demi sa stiahla na pár rokov z herectva a venovala sa len výchove deťom.

Jej bývalý manžel Bruce Willis sa o nej, ako o matke ich detí vyjadril tak, že nemal nikdy námietky k výchove ich detí. Bola vraj pedantná, spoľahlivá a milujúca. Nikdy nerobila rozdiely medzi deťmi.

Jej kariéra pred kamerou upadala a Demi postupne začala pracovať ako producentka. Produkovala úspešný film ,,Austin Powers: International Man of Mystery” a tiež jeho úspešné pokračovanie.

V roku 2003 začala chodiť o pätnásť rokov mladším hercom Ashtonom Kutcherom

Spočiatku si nebola istá vekovým rozdielom, kvôli deťom, či bude vzťah fungovať, ale napokon si ho v roku 2005 vzala. Ashton ju primäl k tomu, aby sa znova vrátila k filmu. Manželmi boli do roku 2013. No ani tento vzťah jej nevydržal.

Po rozvode s neverníkom Ashtonom sa cítila veľmi ponížená

Mladý neverník ju citovo zranil a Demi sa dlho spamätávala z rozchodu. Až po dlhom čase sa začala opäť ukazovať v spoločnosti a stala sa tou Demi ako kedysi.

 

Medzi úspešné filmy Demi Moore určite patria:

Duch, Škandalózne odhalenie, Zopár správnych chlapov, Šarlátové písmeno, Striptíz, Neslušný návrh, G.I. Jane, LOL a mnohé ďalšie.
Príbeh ,,LOL“ zachytáva súčasnú teenagerskú realitu. Je to vzťah matky a dospievajúcej dcéry a ich úprimné situácie z bežného života, v ktorých sa nájdu mnohé z nás.

Zaujímavosť:

V kultovom filme ,,Duch“ stvárnila Demi Moore výtvarníčku Moly. Tvorcov k obsadeniu presvedčila vďaka tomu, že sa vedela na povel rozplakať. Do mužskej hlavnej úlohy bol oslovený aj Bruce Willis, v tom čase jej manžel. Odmietol so slovami, že to takto nebude fungovať. Po úspešnej premiére označil sám seba za ,,blbca“…

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Markéta Tirolská, zvaná ,,Pyskatá“, sa vydala z donútenia už v dvanástich rokoch

 

Zdroj:/http://zivotopis.osobnosti.cz/demi-moore.php

 

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.