Feministky nech si pneumatiky vymieňajú samy

Čítala som príspevok od mladej slečny, ktorá si praje byť mamou, doma vychovávať deti a žiť tak „typicky žensky ako kedysi“. Okolie jej ale nerozumie, pretože dnes je in, keď žena maká ako šrób a je nezávislou. Nezávislou na mužovi, nezávislou na nikom.

Jedna z reakcií bola, že najvtipnejšie je pri feministkách, keď nejaká dostane defekt.

Vtedy celý feminizmus končí a ženy volajú mužom. A teda, ak ženy majú volebné právo, právo nosiť nohavice, tak je čas sa naučiť, ako sa pneumatika vymieňa.

Tak, takto nejak sme to dopracovali. Slovo feministka sa považuje za nadávku. Ženy pracujú od nevidím do nevidím, medzičasom zistia, že už by sa patrilo mať aj deti a niektoré po pár týždňoch od pôrodu ihneď pokračujú v práci. Nie všetky preto, že by museli, ale nevedia inak. Kolotoč pracovných povinností je silnejší a je to tiež zvyk z predchádzajúcich rokov.
A potom sa stane nepríjemná situácia na ceste a muži na ne pozerajú cez prsty. No, keď je taká sebestačná, nech si to vymení sama. Doteraz ma nepotrebovala.

Samozrejme, že vyššie popísané neplatí absolútne a chvalabohu za to. Je fajn vedieť vymeniť žiarovku a opraviť kvapkajúci kohútik (ak by náhodou bolo treba, návodov je na internete dosť). Ale je úplne v poriadku o to požiadať muža a ešte viac v poriadku, ak to neviete.

Byť ženou je úžasné, ak by som si mohla vybrať, nemenila by som.

Aj s tým vedomím, že pneumatiky na aute si meniť neviem a ani nechcem. Byť ženou má aj svoje úskalia, ale povedzme si na rovinu – ktoré pohlavie ich nemá? 🙂

 Lu

Prečítajte si tiež: Toto by sme sa mohli od mužov naučiť

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.