Ôsme piatkové slovo šéfredaktorky

Veľký piatok je pre mňa významný deň v tom, že sa stišujem, spomaľujem, vychutnávam si plnými dúškami rodinnú pohodu, a to, že ak zazvoní mobil, je to len niekto blízky.

Dávno mám za sebou ranné rituály, pohár teplej vody s kvapkami citrónu, sprcha, odcvičená 15 minútovka ženy so štýlom, ktorú cvičím každý deň. Mám za sebou aj nákup v obchode preplnenom nakupujúcimi, kde som stretla len usmiatych ľudí. Predavač mi ochotne hľadal rozmarín a malý chlapec mi pomohol nájsť na váhe tlačidlo pre zázvor. Nakúpila som suroviny na dnešný obed, aj narcisy v malom plechovom vedierku a vrátila som sa s úsmevom k svojej rodine. Pri varení obeda som si v hlave premietala ranné nakupovanie a premýšľala nad tým, prečo sa niektorí ľudia neustále sťažujú na preplnené obchody a nepríjemných nakupujúcich. Do preplnených obchodov chodím aj ja, ale nestretávam nepríjemných ľudí. Rovnaké sa rovnakým priťahuje, a to, čo sa nám deje, je vždy o nás. Keď ste zle naladení, stretávate i zle naladených ľudí. Nepríjemný človek priťahuje nepríjemného a naopak. Dnes by sa mali všetci naladiť na to, že sú tu veľkonočné sviatky a vydolovať v sebe to dobré. Každý máme v sebe dobré, i to zlé, nedovoľme, aby nás ovládalo to zlé.

Veľký piatok je najvýznamnejším dňom v kresťanskej cirkvi. O význame tohto dňa sme písali v článku Veľkonočné sviatky, význam 6 dní.

Priznávam, rodičia nás neviedli k náboženstvu, možno aj preto, že bola iná doba. Nerozprávali nám o božích prikázaniach, za to svojou výchovou ich do nás aj tak vryli dostatočne hlboko. Pri písaní tohto (ôsmeho) piatkového slova mi, príznačne, vyskočilo práve ôsme prikázanie: “Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.”

Veľkonočné sviatky si spájam najmä s dňom, kedy mňa a moje sestry prišli chlapci vyšibať a vyoblievať. Ako dievčatko som milovala tieto sviatky a s radosťou som čakala na každého šibača. Dievčatko už dávno nie som a presťahovaním sa do mesta aj čaro Veľkej noci sa pomaly niekam vytratilo. Moje dcérky už nepoznajú Veľkú noc, tak ako som ju poznala ja. Veľkonočné sviatky sú pre nás sviatkami jari, sviatkami kedy sme spolu a šťastní.

Krásne dni všetkým.

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Prečítajte si tiež:

 

 

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Žena so štýlom, áno, som žena, ktorá má štýl, tak ako každá z vás. Mám svoj štýl, ktorý je mojím vyjadrením sa. Mám svoj štýl a vďaka nemu nesplyniem s davom. Ten štýl ide zvnútra a ja sa mu plne oddávam.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.