Siedme piatkové slovo šéfredaktorky

katkamikle

Piatkové slovo pred týždňom som končila vetou Byť matkou je to najkrajšie, čo sa mi v živote mohlo stať…

Je opäť piatok ráno a ja sa po prebdenej noci prebúdzam k životu pohľadom na našu záhradu, na trávu pokrytú inovaťou. Vzduch je studený a svieži zároveň, zhlboka dýcham a premýšľam nad tým, koľko nocí som už prebdela, keď moje dcérky ochoreli. Obava o deti nám nedáva spávať, a tak k nim vstávame, prikladáme pery na detské čelíčko, aby sme zistili, či majú teplotu, držíme ich za ruky, v náruči, hladkáme, strážime naše poklady a nespíme. Materinská láska je najsilnejšia, prekoná všetko.

Spomeniem si spomedzi 5 francúzskych filmov na film o Coco Chanel, ktorá  nebola matkou, nepoznala tento druh lásky. Kiežby som sa jej mohla opýtať, ako sa s tým vysporiadala, alebo či vôbec bolo s čím sa vysporiadavať. Je ďalšou zo žien z minulosti, ktorú som sa rozhodla bližšie spoznať, pochopiť z dostupných zdrojov. Teším sa na to skúmanie, hľadanie…

Na zozname samozrejme mám i ženy zo súčasnosti, a to mi pripomína inšpiratívne odpovede našich úspešných žien poslankýň, ktoré odpovedali na moje otázky. Napríklad odpovede znovu zvolenej poslankyne Lucii Nicholsonovej, ktorá získala zo žien prvenstvo v počte získaných preferenčných hlasov Naprávanie skrivodlivosti sveta, Lucia Nicholsonová – poslankyňa NR SR.

No teraz je za mnou prebdená noc a ja budem musieť siahnuť po voňavom, šľahanom telovom masle, vyrobeného podľa tohto receptu. Pomôže aspoň na chvíľu, tak ako mnoho iných mojich overených životabudičov, ktoré použijem do času, kým ma objíme môj muž a ja sa ponorím do ríše snov.

Majte krásne dni.

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Žena so štýlom, áno, som žena, ktorá má štýl, tak ako každá z vás. Mám svoj štýl, ktorý je mojím vyjadrením sa. Mám svoj štýl a vďaka nemu nesplyniem s davom. Ten štýl ide zvnútra a ja sa mu plne oddávam.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.