Návod na šťastný život II.

Ako žiť šťastný život? A dá sa vôbec spísať nejaký návod na to, aby ten život šťastný bol?

V článku Návod na šťastný život I. je prvých 7 krokov, ktoré sú kľúčom k radostnému a šťastnému životu. Týchto ďalších 7 je rovnako dôležitých a dohromady tvoria perfektný kľúč k tomu, aby už dnes bol ten svet akýsi farebnejší.

1. Hýbte sa
Niet pochýb, že cvičenie alebo akákoľvek fyzická námaha, dvíha náladu a zvyšuje pozitívny postoj, rovnako ako podporuje lepšie osobné sebavedomie a sebadôveru. Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť svoje šťastie, je hýbať sa.

2. Nasaďte šťastnú tvár
Nemyslím tým, že máte šťastie predstierať. To by nebolo úprimné, skutočné a autentické. Výskumníci však tvrdia, že keď sa budeme usmievať a vyzerať šťastne, urobí nás to skutočne šťastnejšími. A ak náhodou neviete, čo si o tom myslieť, rada je jednoduchá – jednoducho to skúste!

usmev

3. Sledujte svoje ciele
Absencia cieľov v našom živote (alebo ak sa vyhýbame ich sledovaniu), nám dáva pocit, akoby sme sa niekde zasekli. Ciele sú veľmi dôležité – tak v osobnom živote, vo vzťahoch, kariére. Sledujte svoje ciele a pokroky – sledujte, ako vaše šťastie rastie.

4. Zistite svoj zmysel
Niektorí ho nájdu v náboženstve alebo v duchovnosti, iní v práci alebo vo vzťahoch. Nájsť tento zmysel vám môže priniesť snáď najväčšiu radosť zo všetkých.

5. Dostaňte sa do stavu „Flow“
Flow je duševný stav, forma radosti, vzrušenia a šťastia, ktorý nastane v tej chvíli, keď sme tak zahĺbení do činnosti, ktorú máme radi. Môžeme mať v tej chvíli pocit, že sa zastavil čas. To, čo nás dostane do stavu flow, je jedinečné pre každého z nás. Ak neviete, ktorá činnosť to je, pomôckou môže pre vás byť pocit spontánnej radosti a nadšenie pri jej vykonávaní.

6. Zamerajte sa na svoje silné stránky
Jeden zo spôsobov, ako dosiahnuť flow, je pochopiť a identifikovať svoje silné stránky, základné hodnoty a začať ich používať každý deň. Byť si vedomí svojich silných stránok a začať ich využívať.

7. Nepreháňajte to
To, čo vám urobilo radosť a šťastie prvýkrát, nemusí fungovať druhýkrát. Z príliš mnoho dobrých vecí sa môže stať rutina. Určite si zdravé a rozumné hranice a nepreháňajte to.

Lu

Prečítajte si tiež: 1 rok je 365 dní na to, urobiť niečo inak

 

Voľne preložené z https://www.pickthebrain.com/blog/14-timeless-ways-to-live-a-happy-life/

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.