Chudobná vdova Igora Matoviča, ku ktorej má blízko každá z nás

Chudobná vdova Igora Matoviča, ku ktorej má blízko každá z nás

Fotku chudobnej vdovy, babičky, videla snáď každá z nás. Chudobná vdova, babička z fotografie sa nám prihovára ústami Igora Matoviča a má pre nás dôležité posolstvo. Hovorí k nám takým jazykom, aby sme mu porozumeli, útočí na naše city v mene lásky k človeku, v mene spravodlivosti a čestnosti. Tak to babičky robia, učia nás byť dobrými dievčatami, odovzdávajú nám múdrosť a skúsenosť. Ako tak rastieme, babičky starnú, stávajú sa pre nás zraniteľné a my máme potrebu ich ochraňovať, obzvlásť keď sú samy a chudobné.

Ak ochránime babičku, ochránime samy seba.

Áno, takéto emócie vo mne vyvoláva pohľad na fotografiu, ktorú mi ukazuje Igor Matovič, ale ja viem, že tu to musí byť v opačnom garde: „Ak ochránime samy seba, ochránime aj babičku“.

A preto dnes nie je dôležité aké má babička meno, odkiaľ pochádza a ani to, či je ešte medzi nami.

Odkaz z fotografie a dôkazy podporujúce to, čo nám všetkým chce babička povedať, sú v tomto prípade dôležitejšie, ako ona samotná.

Je babičkou, ku ktorej má blízko každá z nás, a preto, napriek tomu, že o nej nevieme takmer nič, patrí jej vďaka, pretože sa jej darí veľká vec – snáď už začneme ochraňovať samy seba.

 

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Prečítajte si tiež: Život je preto krásny, lebo má viac začiatkov ako koncov

Foto:/boombos.rajce.idnes.cz

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Žena so štýlom, áno, som žena, ktorá má štýl, tak ako každá z vás. Mám svoj štýl, ktorý je mojím vyjadrením sa. Mám svoj štýl a vďaka nemu nesplyniem s davom. Ten štýl ide zvnútra a ja sa mu plne oddávam.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.