Čo je ťažšie, začiatky či konce?

Azda miliónkrát som v živote začínal niečo nové. Nová trieda, nová škola, nová práca, nové skúsenosti. Noví ľudia, lásky…, toľko nového sme každý v živote zažili. Čo je ťažšie, začiatky či konce? Hovorí sa, že každý začiatok je ťažký, ale čo konce?

Kde je začiatok, tam musí byť aj koniec. Nič netrvá večne. Aj my sme tu iba na chvíľku. Niektorí z nás životom preletia a okrem matnej spomienky po nich nič neostane. O iných sa píše v učebniciach. To sú tí, ktorým sa zázračne podarí doviesť veci do úspešného konca a za jedným veľkým projektom nasleduje ďalší, ešte väčší.

Ja vítam konce rovnako ako nové začiatky. Aj v jednom, aj v druhom vidím pozitívum. Veľa som cestoval, veľakrát som menil pracovnú pozíciu a vždy som začiatok bral ako výzvu. Vo všetkom som chcel byť odborník, a preto som veľa študoval. Každý koniec ma posunul ďalej k novej výzve.

Každá destinácia bola niečím špecifická, ale v tomto prípade som sa tešil viac na koniec ako na začiatok. Cieľ bol jasný, čím skôr sa vrátiť zdravý späť domov. Naopak, nová pozícia v zamestnaní mi dodáva silu, prináša so sebou aj určitú dávku frustrácie, pretože nejaký čas potrvá kým sa zo mňa stane odborník. Toto je ale výzva, ktorú prijímam s nadšením a očakávaním.

Neviem povedať, či je ťažší začiatok alebo koniec. Vždy to závisí od toho, čo od jedného či druhého očakávam, ale tiež od toho, ako sa nastavím. Ťažký nemusí byť ani jeden z nich.

 

Jozef

 

Facebook komentár
Jozef Kmeť

Jozef Kmeť

Som telom aj dušou športovec, mojou doménou sú cudzie jazyky a precestoval som svet hoci milujem teplo domáceho krbu. Aj ja chcem prispieť svojou troškou a obohatiť Ženy so Štýlom o niečo, v čom sa práve vy nájdete.