7 najikonickejších lások histórie

Láska je to, čo nás ženie dopredu. Je jedno, či ste robotník, filozof, učiteľka, alebo filmová hviezda. Ľúbostné príbehy odjakživa fascinovali ľudí a tie o slávnych pároch ešte viac. Dnes vám predstavíme príbehy lásky, ktoré medzičasom zľudoveli a aj keď sú pravdepodobne vylepšené, pripomínajú nám, že aj slávni sú len ľudia a vášeň a láska ovláda aj ich životy.

Kleopatra a Marcus Antonius

Láska tohto páru bola taká silná, že proti nim začali vojnu, aby ich rozdelili. Keď Marcus Antonius opustil svoju ženu kvôli Kleopatre, Octaviin brat Octavius zverboval rímsku armádu, aby ich zničila. Títo dvaja milenci radšej spáchali spoločnú samovraždu, ako byť od seba. Boli jednoducho ozajstní Rómeo a Júlia

tumblr_inline_nrfvupjopo1qlv1uu_540

Napoleon a Jozefína

Napoleon sa do krásnej Jozefíny zamiloval na prvý pohľad, ale trvalo mu roky, kým jeho city opätovala. Nasledoval príbeh plný drámy a nevery. Keď sa Jozefíne nepodarilo otehotnieť a zabezpečiť tak Napoleonovi dediča, opustil ju a hovorí sa, že Jozefína zomrela na zlomené srdce. Cez túto tragédiu sa Napoleon nikdy nepreniesol.

jacques-louis_david_019

Juan a Evita Peron

Juan Domingo a Evita boli ikonický politický pár. Evita sa vypracovala z chudobných pomerov, a keď stretla Juana, úplne ho očarila a bezhlavo sa do seba zamilovali. Zmenili argentínsku politiku a stali sa párom, ktorý miloval celý národ. Tesne po jednom z ich najväčších politických víťazstiev Evita prehrala svoj boj s rakovinou.

brand_bio_bsfc_153545_sf_2997_005_20131206_v2_hd_768x432-16x9

Princ Edward a Wallis Simpson

Edward narobil veľký rozruch, keď sa zamiloval do šarmantnej, ale vydatej Američanky, ktorá sa nikdy nemohla stať anglickou kráľovnou. Wallis sa rýchlo rozviedla a dvojica začala svoj osudový románik. Edward sa stal anglickým kráľom v roku 1936, ale chvíľu na to abdikoval, aby si mohol zobrať ženu, ktorú miloval.

4ab9629a1d8442d1545cc4fb2102943c

Voltaire a Emilie Du Chatelet

Francúzsky autor a filozof bol všeobecne uznávaný. Jeho vyvolená bola mladá hviezdička francúzskej smotánky. Že si Francúzi z toho, čo sa patrí, nič nerobia, je vidieť aj na tomto príbehu. Emilie bola totiž vydatá, čo ju však nezastavilo v tom, aby sa s Voltaireom na verejnosti nielen ukazovala, ale aj žila, dokonca v dome, ktorý vlastnil jej manžel. Táto dvojica bola spolu 15 rokov až do smrti Emilie a hovorí sa, že múdreho Voltairea nepriťahovala len fyzicky, ale aj svojou inteligenciou.

2006bk1_1-thumbnail

Richard Burton a Elizabeth Taylor

Richard Burton stretol Elizabeth na natáčaní slávnej Kleopatry a v tom okamihu začali horieť plamene. Tento legendárny pár nemohol zakryť svoju chémiu, ktorú vidno aj v ďalších filmoch, ktoré spolu natočili. Nezastavilo ich ani to, že v dobe, keď sa stretli, bola Elizabeth vydatá a Richard ženatý. Rozviedli sa a hneď na to spečatili svoju lásku. Vášnivé vzťahy však nie sú jednoduché. Dospeli až k rozvodu, ale srdcu nerozkážeš, preto sa zobrali znovu len o 16 mesiacov neskôr.

539w

Tristan a Izolda

Jedna z najromantickejších a najtragickejších legiend o láske. Tristan sa zamiluje do ženy svojho strýka – kráľa Marka. Izolda nemôže zatvoriť oči pred láskou, ktorú k Tristanovi cíti a mladá dvojica si začne románik. Keď sa to kráľ Mark dozvie, zabije Tristana otráveným mečom a Izolda následne zomiera na zlomené srdce.

1280px-rogelio_de_egusquiza_-_tristan_and_isolt_death_-_google_art_project

Zdroj: http://allwomenstalk.com/12-most-famous-love-stories-of-all-time

Obrázky: TU, TU, TU, TU, TU, TU a TU

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.