Návod na šťastný život I.

Naše vášne, očakávania, životné skúsenosti a naša osobnosť – to všetko prispieva k tomu, ako vnímame šťastie v našich životoch.

Dosiahnuť šťastie môže byť odlišnou predstavou pre každého z nás. Niektorí nájdu šťastie v kariére, iní dávajú prednosť manželstvu a vzťahom.
Bez ohľadu na to, čo znamená šťastie pre vás, existujú určité univerzálne a rokmi preverené stratégie, ktoré môžu vniesť viac šťastia do života. Ak si nasledujúce spôsoby osvojíte, môžu vám priniesť viac šťastia, radosti a pokoja.

1. Zamerajte sa na to, čo je správne
Niektorí z nás vidia pohár poloplný, zatiaľ čo iní ho vidia poloprázdny. Ak nabudúce budete trčať v dopravnej zápche, popremýšľajte, aké je príjemné mať niekoľko okamihov na to, aby ste zrekapitulovali deň. Alebo sa zamerajte na problém, ktorý sa snažíte vyriešiť, či dajte priestor náhlym nápadom. Urobte všetko, čo vám život ponúka a v čo veríte, že je v tej situácii správne. Na konci dňa budete cítiť pokoj a šťastie. Urobte si čas na všímanie si toho, čo je správne a pozerajte sa na to, ako sa svet mení pred vašimi očami.

2. Buďte vďační
Koľkokrát denne poviete slovo „ďakujem“? A koľkokrát počujete toto slovo? Naučte sa byť vďační, a to vám otvorí brány pre príjem hojnosti, radosti a šťastia.

3. Spomeňte si na to, keď ste boli dieťa
Viete ako sa dieťa hrá? Nehrá golf alebo tenis. Mám na mysli hranie, keď ste boli dieťa – skákali ste možno gumu alebo ste viseli z detských preliezok ako netopier. Jeden zo spôsobov, ako nájsť a udržať si šťastie, je pamätať si na to, keď ste boli dieťa a hrať sa!

dieta

4. Buďte láskaví
Niet pochýb o tom, že ak vidíte čin, ktorý je láskavý, zvyšuje to túžbu rovnako robiť dobré skutky. Láskavosť je nákazlivá a naozaj – stačí urobiť záväzok byť láskavým k sebe a k ostatným.

5. Trávte čas so svojimi priateľmi
Hoci bohatý spoločenský a milostný život nie je sám o sebe zárukou radosti, má obrovský dopad na naše šťastie. Naučte sa tráviť čas so svojimi priateľmi.

6. Vychutnajte si každý moment
Žite v prítomnom okamihu. Príliš často myslíme dopredu, zameriavame sa na budúcnosť a nevieme byť „tu a teraz“. Keď sa naučíme si vychutnať každý okamih, dokážeme si vychutnať aj šťastie v našich životoch.

7. Odpočívajte
Sú chvíle, kedy potrebujeme čas na odpočinok. Život je občas veľmi tvrdý a rýchly. Kalendár je preplnený povinnosťami a únava, stres a vyčerpanie môžu prísť rýchlejšie, než si myslíme. Najlepším liekom na to je odpočinok.

Lu

Prečítajte si tiež: Návod na šťastný život II.

Voľne preložené z https://www.pickthebrain.com/blog/14-timeless-ways-to-live-a-happy-life/

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.