Vek je len číslo?

Vraj vek je len číslo, často počúvam od žien v mojom okolí. Vraj, vek nie je dôležitý a sme také staré, ako sa cítime. Vraj, vek neoklameme a pritom vačšina z nás sa snaží mladšie vyzerať ako včera. Tak ako to s tým vekom naozaj je?

Vek je len číslo… a pritom máme niekde v našom bytí zakorenené určité vekové hranice, ktorými sa snažíme smerovať svoj život. Jednou takou životnou hranicou je tridsiatka. V tomto veku sa akosi prirodzene snažíme už mať po boku svojho životného partnera. Zabezpečujeme si svoje bývanie a konečne neokupujeme detskú izbu v príbytku svojích rodičov. Staviame domy alebo zariaďujeme byty. No a ak sme stihli do tridsiatky priviesť na svet svoje prvé dieťa – môžeme spraviť pomyslenú fajku k hranici 30.

Vek vraj nie je dôležitý, sme také staré, ako sa cítime…Priznávam, sú dni kedy sa cítim na päťdesiat a mám pocit, že meliem z posledného. Hlavne v čase začínajúcej jari – ako práve teraz. Mám pocit, že sa jej nechce vystriedať dlhú zimu. Ale napokon ma ráno zobudí slniečko a ja mám pocit, že mám o pár rokov menej a mám chuť tancovať a lietať. Môj vek nehrá rolu v tom, ako sa cítim. Skôr môj vnútorný pocit, moja nálada ovplyvňuje môj vek. Takto to u mňa je…

Vraj vek neoklameme. Hm, myslím, že tiež dobrá fráza. Zo všetkých reklám na nás svietia krémy pre pleť 30+. Vraj naša pleť stráca pružnosť, lesk a kvalitu. Koľké z nás prejdú na nový rad kozmetiky. Začneme pravidelne navštevovať kozmetičku a využívame rôzne zaručené babské recepty vhodné pre zrelú pleť. Po tridsiatke ozaj bývam chorá. Teda iba raz ročne, ale do tohto veku som nebývala chorá vôbec.

Vek je len číslo? Však na pohovore v novej práci by najradšej zamestnali dvadsaťpäťročnú ženu s vysokoškolským titulom a 15 ročnou praxou a hlavne s odrastenými deťmi, aby náhodou nehrozili časté “očeérky”.

Ako to s tým vekom vlastne je? Je vôbec dôležitý, ak áno v čom? V pravidlách, ktoré sa niekedy dávno usadili už u našich pra pra predkov? Urobte si každa svoj vlastný názor. Viem, že každá z nás sa minimálne pozastavila nad tým číslom, ktoré si vo veku nesieme. A tá, ktorá sa pri určitom čísle zastavila a už pár rokov “oslavuje” svojích 35, tak tá môže povedať, že vek je len číslo aj keď ho asi nikdy neoklame…

Viki

 

Prečítajte si tiež: Dvanásť životov ženy

 

Facebook komentár
Viki Fľaková

Viki Fľaková

Vo všetkých situáciach sa snažím nachádzať to dobré. Občas je to ťažké, ale to je predsa to životné dobrodružstvo.