Božská Brigitte Bardot

Iniciály ,,BB“ znamenali celosvetový fenomén, najpríťažlivejšiu sexi hviezdu francúzskeho a európskeho filmu päťdesiatych až šesťdesiatych rokov. Predstavovala nový vzhľad štíhlej nymfy s detskou tvárou a rozpustenými vlasmi. brigitte-bardot-garticleUlice plodili tisíce jej kópií. Hovorilo sa, že mala sexepíl Marlene Dietrich, pôvab, Avy Gardner, šmrnc Marilyn Monroe. Brigitte Bardot v sebe miešala všetky tieto ingrediencie v dokonalom výsledku. Brigitte Anne-Marie Bardotová, sa narodila 28. septembra 1934 v Paríži, do dobre situovanej rodiny. Túžila sa stať baletkou, preto navštevovala baletné konzervatórium. No jej výška prerástla a tak sa jej matka snažila uviesť ju, čo najskôr do žiarivého sveta modelingu. Už v 15 rokoch predvádzala a fotila pre časopis Elle. Tu si ju všimol režisér Allegret. Ale k filmu ju priviedol až mladý asistent réžie Roger Vadim, ktorý sa ešte v tom istom roku 1952 stal manželom mladučkej 18-ročnej Brigitte. Urobil z nej symbol krehkej a nezávislej krásy, ženy s dlhými blond vlasmi a silno nalíčenými očami. Prvým filmom bol Le Trou Normand, po ňom nasledovali ďalšie a v roku 1956 prišiel jej najúspešnejší ,,A boh stvoril ženu“, ktorý z nej urobil medzinárodne uznávanú hviezdu. Božská Brigitte sa stala vzorom žien v 60- tych rokoch. Jej dlhé blond vlasy, či rozpustené, či stiahnuté do voľného drdolu, inšpirovali mladé ženy. Stala sa ikonou módy. shutterstock_373854751Tak ako pribúdali filmy a rástol úspech, strácala súkromie a to ju ničilo. Na každom kroku bolo množstvo fotografov, reportérov, obkľučovali jej dom, prenajímali si byty, len aby zachytili akékoľvek intímne senzácie zo súkromia. Neustále ju prenasledovali. Manželstvo s Vadimom sa jej postupne rozpadalo. V tom čase už mala za sebou prvý pokus o samovraždu. A tento stav sa opakoval stále častejšie. Jediným želaním citlivej Brigitte nebol úspech a sláva, ale mať milujúceho manžela, ktorý by ju bezvýhradne miloval a staral sa o ňu. Marilyn Monroe už vtedy bola ikonou, ale toto bolo niečo celkom iné. Bardot vo filme tancovala, bozkávala mužov, predvádzala svoje telo. Hoci ani v jedinej scéne nebola nahá, išlo o fantazírovanie. Viaceré americké kiná film s ,,BB“odmietli premietať a tie, ktoré ho dávali, boli doslova natrieskané. Zrodil sa celosvetový fenomén ,,BB“. O rok neskôr sa s Vadimom rozviedla. Vo svojich ďalších filmoch vystupovala s hviezdami zvučných mien ako, K. Douglas, J. Gabin, Connery, G. Philip, J.P. Belmondo, Funes, Mastroianni, či Jacquesom CHARRIER, ktorý sa stal jej druhým manželom. Vydržali spolu dva roky. Má s ním jediného syna Nicolasa. Tretiemu manželovi, nemeckému miliardárovi a playboyovi Günterovi Sachsovi, venovala tiež len dva roky.
Keď mala 39 rokov skončila úplne s herectvom, na najvyššom vrchole slávy. Zvieratá sa stali jej jedinou láskou. Vraj raz, ešte počas nakrúcania filmu, zbadala osamelého psa a okamžite sa ho ujala. A hoci mu venovala nadmernú starostlivosť, psík po štyroch dňoch zomrel. Brigitte sa úplne zrútila, zamkla vo svojom karavane a celý deň nevyšla von. Štáb vtedy stratil celý deň natáčania. Svetlo do jej života priniesli až zvieratá, ktoré dokázala bezhranične milovať. Kedysi herečka, modelka, sa stala aktivistkou za práva zvierat. V ľuďoch sa vraj sklamala a tak svoju lásku aj majetok smeruje na zvieratá. So svojim štvrtým manželom politikom Bernardom d‘Ormalom, žije od roku 1992, obklopená desiatkami psov, mačiek, kôz, poníkov a kačíc, vo vile Madrague pri Saint Tropéz.
Zaujímavosti
Vo filme ,,A boh stvoril ženu“ sa ukázala v bikinách, čím spôsobila masívne rozšírenie tohto typu plaviek.
Je vegetariánkou a silnou fajčiarkou.
Nadácii zvierat venovala celý svoj majetok.
Len čo Brigitte skončila dráhu herečky, už nikdy si vlasy nezafarbila na blond.
Hoci jej vráskavá tvár už nepripomína dávnu krásu, nerieši to. Svoj čas a energiu investuje do zvierat.
V knihe o sexsymbole 60 – tych rokov, sa dozvieme, že jej život nebol jednoduchý.
Bola najkrajšou ženou sveta a musela sa s tým zmieriť. Keď sa pozerá na seba do zrkadla dnes, cíti pokoj, práve v obraze osemdesiatročnej ženy.

Vaša Iwka

FOTO: http://www.independent.co.uk/news/people/brigitte-bardot-struggled-with-depression-and-attempted-suicide-9769943.html
http://www.marieclaire.co.uk/news/celebrity/544832/live-like-brigitte-bardot-for-a-cool-5-1m.html#index=1

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.