Letný relax

Je mi jasné, že sú ľudia, ktorým je jedno, aké je ročné obdobie, idú si po svojom, či je horúco, či sneží, či 40 dní kvapká Medardova kvapka. Je mi tiež jasné, že sú aj takí, ktorí dajú jednoznačne prednosť zime. Nie všetci zrejme majú radi extrémy, takže uprednostnia prechodné obdobia, jar a jeseň teda zrejme budú mať druhú priečku, čo sa týka obľúbenosti. Je dosť možné, že tesne za letom. O lete má každý svoju predstavu a veľmi rýchlo zabúdame, že na to minulé sa toho tiež veľa nahovorilo, či skôr nespokojne nafrflalo- hovoriac, poväčšinou nelichotivo, aj o tom, ktoré práve prebieha. Buď prší priveľa, alebo primálo, buď je príliš zima alebo príliš horúco. Nič to ale nezmení na tom, že leto máme spojené s relaxom, vypnutím, sladkým ničnerobením, alebo aj naopak, s aktivitami, ktoré inokedy nemáme šancu stihnúť.
Každý z vyznavačov leta, má svoj dôvod, prečo vie leto vyniesť na piedestál stojaci nad ostatnými obdobiami roka.
Tak, ako sa moja hlava s mojím telom- konkrétne žalúdkom- nevedia zhodnúť, čo sa týka kolotočov a hojdania (hlava má prístup wow, žalúdok zase absolútne fuj), tak čo sa týka leta, je tu absolútna jednomyseľná zhoda: leto je naj. A čím horúcejšie, tým lepšie.
Pre mňa 25 stupňov je na leto len začiatok. Dobre mi robí potiť sa. Teplota vzduchu, keď sa človek potí bez toho, aby musel vyvíjať akúkoľvek aktivitu. To znamená- čím teplejšie, tým lepšie.
Telo sa vtedy uvoľní maximálne, myseľ sa skľudní, ale zároveň v tej pohode je schopná ísť naplno, dokonca na stodvadsať percent… nastane u mňa stav podobný, ako pri dobýjaní bateriek: moje telo sa nabýja na celú ďalšiu sezónu. Moje vnútorné slnko dostáva energiu na zvládnutie pre mňa takmer nekonečnej zimy.
Bez tohto absolútneho vyhriatia sa v objatí slnečných lúčov, by sa mi studené mesiace prekonávali oveľa ťažšie. Preto ja som tá, ktorá sa pri predpovedi “tridsiatok” cez deň a tropických nocí, raduje z leta ako malá. Preto mi robí dobre zažívať a vychutnávať prímorskú klímu, preto potrebujem cítiť horúci piesok pod nohami a teplé more slastne objímajúce, či obmývajúce rozhorúčené telo, keď každá bunka môjho ja dostala prídel tej správnej- pre niekoho- takmer neznesiteľnej horúčavy.
Áno som jedna z tých, ktoré sa potia v lete s pôžitkom a som jednoznačne v skupine vyznavačov leta. Toho najhorúcejšieho.
A ako to máte vy?

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

šéfredaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.