Dagmar Havlová-Veškrnová, herečka a prvá dáma v jednom

Herečka Dagmar Veškrnová sa stala prvou dámou Českej republiky v januári 1997, keď sa vydala za pána prezidenta Václava Havla. Stala sa jeho druhou ženou a zároveň človekom, ktorý ho po 14 spoločných rokoch života odprevadil z tohto sveta.

Bola to nepochybne veľká láska, keďže svadba sa konala necelý rok po smrti prvej manželky Václava Havla. Zlé jazyky tvrdia, že byť manželkou prezidenta bola jej najväčšia herecká úloha v živote. Ale pravdupovediac, ani dámou sa nestane žena zo dňa na deň, nieto ešte prvou dámou ľudom milovaného prezidenta.

Samozrejme, keď sa stala prvou dámou, svoju hereckú kariéru prerušila a okrem doprevádzania manžela pri jeho pracovných povinnostiach sa začala venovať činnosti chválihodnej a typickej pre prvé dámy – charite. Založila nadáciu VIZE 97, ktorá pôsobí v štyroch oblastiach – v oblasti sociálnej, zdravotníckej, vzdelávacej a kultúrnej. Založila aj, dnes už tradičný, Mikulášsky charitatívny bazár a aj botanickú záhradu na zámku v Lánech.

Dnes sa o Dagmar Havlovej-Veškrnovej hovorí ako o módnej ikone. V časoch, keď bola prvou dámou ČR, jej vyčítali všeličo. Od účesu, cez nesprávne oblečenie, až po nevhodné správanie. Pár módnych faux-pas už upadlo do zabudnutia. Najmä v zahraničí, kde sa neriešila jej herecká minulosť, bola považovaná za veľmi štýlovú a vždy dobre oblečenú aj vyzerajúcu dámu. Jej štýl dokonca niekto prirovnal k Jackie Kennedyovej-Onassisovej.

Dnes jej hlavným bodom k dobru, ktorý je viditeľný na prvý pohľad, je jej mladistvý vzhľad. K tomu, ako dnes, vo svojich 63 rokoch, mladistvo a šťastne vyzerá, jej vraj nepomáha žiadna plastická chirurgia, ale dobré gény, prírodná kozmetika a zmysel pre humor.

Oblečenú ju môžeme vidieť väčšinou v decentných farbách (čierna, modrá, tmavomodrá, fialová), veľké vzory a rôzne potlače by ste u nej na oblečení hľadali márne. Vyzerá dobre v krátkych aj dlhých šatách, na poslednom festivale v Karlových Varoch ste ju mohli dokonca stretnúť v bielych teniskách v kombinácii s tmavomodrým sakom a nohavicami.

V letných horúčavách sa síce podarilo niekomu odfotiť ju na ulici v ružových krátkych nohaviciach s ružovou kabelkou a topom s potlačou leopardieho vzoru, ale to je len jedno malé šliapnutie “vedľa”, čo sa oblečenia týka. Odhliadnuc od toho, že so svojou postavou si to určite dovoliť môže, bolo by asi vhodné už v jej veku a postavení voliť vhodnejšie farby, alebo decentnejšiu kombináciu vzoru a farby…

V poslednej dobe jej úsmev na tvári určite vyčarujú aj dve malé pôvabné vnučky, ktoré jej spôsobujú radosť v živote. A zrejme aj jej povolanie herečky, ku ktorému sa opäť vrátila už v roku 2005, ju robí šťastnou, pretože vyzerá vynikajúco a niektorí tvrdia, že dokonca stále lepšie.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Dagmar_Havlová
Foto:/https://www.novinky.cz/koktejl/229703-dagmar-havlova-se-stala-podruhe-babickou.html

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.