Ktorý je ten pravý?

Asi to nebude náhoda, že už o pár dní prichádza do kín film s názvom „Ktorý je ten pravý?“ a perfektná Reese Witherspoon v hlavnej úlohe nám možno túto otázku v romantickej komédii objasní. Či tak alebo onak, zodpovedať takúto otázku, to nemusí byť práve ľahké. Na internete sa to hemží článkami, ako spoznať, že tento je ten pravý, a tiež aké sú varovné signály, že tým pravým naopak nie je.

Človek môže v rôznych životných etapách stáť na rázcestí a nevedieť, či doprava alebo doľava.

Či spomaliť alebo pridať do kroku. Alebo nepokračovať a vrátiť sa radšej späť? S odstupom času, ak človek bilancuje svoje vzťahy (a nemám na mysli len tie partnerské), môže zistiť zaujímavé veci. Tiež napríklad aj to, že terajší vzťah by bez toho predošlého skrátka nebol. Alebo ak by ste neboli kamošky so Zuzanou, nikdy by vás ona nezoznámila s Petrom, ktorý sa stal vaším manželom. To, či manželstvo s Petrom bude skutočne „až kým vás smrť nerozdelí“, to s istotou asi vedieť nemôžete. Čo je však už istota väčšia, je to, že Peter je ten pravý. Pravý pre túto chvíľu, pre to, aby bol otcom vašich spoločných detí. Možno je to navždy a možno nie. V zásade a to by mohla byť veľmi uspokojujúca myšlienka, je to len na vás a na ňom. Váš vzťah tvoríte vy dvaja a ak obaja budete chcieť, môže to byť naveky vekov.

Myslím však, že aj vzťah s Adamom, ktorý predchádzal tomuto terajšiemu, musel byť ten pravý pre tú chvíľu a to životné obdobie. Ak by Adam nebol v tej chvíli tým pravým, prečo by ste inak tvorili pár? To, že ten vzťah skončil a jeden z vás išiel na rázcestí doprava a druhý doľava, to je život a nebola to náhoda. Jedny dvere sa zatvorili, druhé sa zároveň otvorili.

Takže ktorý je ten pravý? Predsa ten, po boku ktorého kráčate dnes. Či už spolu budete kráčať celý život alebo len určitú jeho časť, som presvedčená, že je tým pravým. Pre danú chvíľu a životné obdobie je tým pravým určite.

Lu

Prečítajte si tiež: Objednajte si svojho vysnívaného partnera

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.