Princ Harry a jeho vyvolená Meghan: Ako to bolo naozaj

Princ Harry sa v sobotu oženil s Meghan Markle v kaplnke sv. Juraja na hrade Windsor. Prajeme im len to najlepšie a na ich počesť vás pozývame nakuknúť do histórie ich vzťahu.

Harry a Meghan sa prvýkrát stretli  na začiatku júla roku 2016. “V skutočnosti nás predstavil spoločný priateľ,” uviedol Harry počas rozhovoru s BBC. Magazín News tvrdí, že ich predstavila Harryho priateľka Violet von Westenholz , ale sú aj špekulácie, že to bola módna návrhárka Mischa Nonoo.

Napriek celosvetovej sláve princa Harryho Meghan hovorí, že nemala predsudky. “Keďže pochádzam zo štátov, nevyrastala som s  rovnakým chápaním kráľovskej rodiny,” vysvetlila počas rozhovoru BBC. “Nevedela som o ňom veľa, takže jediné, na čo som sa pred našim prvým stretnutím opýtala, bolo či je milý. Keby nebol milý, nemalo by to zmysel.“

Počas rozhovoru v záhradách v Kensingtonskom paláci, ktorý nasledoval po oznámení o zásnubách sa Harryho opýtali, kedy  zistil, že Meghan je tá pravá. On rýchlo odpovedal, že vtedy, keď ju prvýkrát stretol.”

Harry potvrdil svoj vzťah s Meghan vo formálnom vyhlásení 8. novembra 2016. Vo vyhlásení Harry tiež žiada tlač  a trollov na sociálnych médiách, aby zastavili “vlnu zneužívania a obťažovania”, ktorá bola zameraná na jeho priateľku. Meghan 18. novembra zdieľala citát od Mahátma Gándhí na svojom Instagrame, ktorý mnohí ľudia interpretovali ako odpoveď na vyhlásenie Harryho o ich vzťahu.

Začiatkom decembra 2016 sa Meghan v Toronte nechala vyfotografovať so zlatým náhrdelníkom s písmenami “M” a “H.” Na verejnosti sa už držia za ruky a ich vzťah schválila aj samotná kráľovná Alžbeta II., ktorá sa vyjadrila, že je potešená, keď vidí Harryho v naplňujúcom vzťahu.

Podľa Us Weekly na začiatku roka 2017 Harry predstavil svoju priateľku svojej švagrinej Kate Middletonovej a princeznej Charlotte v apartmáne 1A v Kensingtonskom paláci. Kate a Meghan si rýchlo padli do oka.

Meghan otvorene prehovorila o ich vzťahu prvýkrát v októbri 2017 pre časopis Vanity Fair. “Sme pár, milujeme sa“. Hovorila o tom, že je pripravená na chvíľu, keď bude musieť začať zdieľať svoj život verejne, no teraz ich spoločný  čas patrí iba im a tak to má rada.

V ten istý mesiac  Meghan prvýkrát  sprevádzala princa Harryho na oficiálne kráľovské vystúpenie v rámci slávnostného otvorenia hier Invictus Games. V priebehu hier kamery zachytávajú dvojicu, ktorá sa drží ruky a trávi čas s Meghaninou matkou Doriou Raglandovou.

“Jej mama je úžasná,” povedal Harry počas rozhovoru BBC.

Po mesiacoch špekulácií princ Harry a Meghan Markle nakoniec oznámili svoje zasnúbenie 27. novembra 2017.

Samotná kráľovská svatba zaplnila okamžite snáď všetky svetové médiá. O porušení niektorých konvencií a o tom, že svadobné dary venujú Harry a Meghan na charitatívne účely sa dočítame asi všade.

No málokto vie, že dojemný príhovor princa Charlesa na svadbe svojho mladšieho syna rozplakal nejedného z pozvaných hostí.

Podľa časopisu People princ z Walesu predniesol srdečný prejav počas obedňajšieho stretnutia v St. George’s Hall. Charles príhovor adresoval všetkým hosťom a povedal, že je veľmi hrdý na muža, ktorý z jeho syna vyrástol. Takisto vyjadril potešenie nad tým, že smel viesť Meghan svadobnou uličkou, pretože jej otec kvôli prekonanému infarktu to urobiť nemohol. Svoj emotívny prejav  zakončil slovami: „Môj milovaný starý Harry, mám z teba veľkú radosť.“

A aby to nebolo všetko, princ Harry tiež predniesol príhovor venovaný jeho krásnej neveste. Podľa časopisu The Sun Harry povedal Meghan, že je presvedčený, že z nich dvoch bude skvelý tím a nemôže sa dočkať, kým s ňou zostane zvyšok svojho života.

My im to veľmi prajeme.

S láskou Nel

 

zdroj: www.townandcountrymag.com

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.