Skutočná krása ženy

Krása, rovnako ako odvaha, tvorivosť, či mnoho iných vecí, na ktorých si tak veľmi zakladáme, je v skutočnosti abstraktným pojmom, ktorý je veľmi ťažké definovať. Žena, ktorá je pre niekoho krásnou, sa v očiach iného človeka môže zdať úplne obyčajnou šedou myškou. Sú ľudia, ktorí často používajú argument, že krása ženy nie je niečo, čo môžeme vidieť očami, ale niečo, čo pochádza z jej vnútra, spôsob, akým sa správa a ako vychádza s ľuďmi vo svojom okolí. Na základe tejto definície je skutočne krásna žena taká, ktorá je prívetivá a priateľská, plná porozumenia a uvážlivá.

Ono to v skutočnosti nie je tak jednoduché, a to, ako sa správame, sa vždy nedá zaškatuľkovať ako “krásne” či “nepekné”. To, čo sa jednému človeku na nás páči, môže iný človek vyhodnotiť ako nepríťažlivé. Takže nám z toho vychádza, že krása je ukrytá viac v očiach toho, kto sa díva, než v objekte záujmu, a je záležitosťou vkusu.

Preto je ťažké spoznať skutočnú krásu ženy, a platí to aj pre ženy samotné. Vnútorná a vonkajšia krása vždy nemusí byť naraz v rovnakom čase prítomná. Je príjemné vidieť, keď vonkajší vzhľad odráža našu vnútornú harmóniu a naopak, keď sa naša vnútorná krása manifestuje aj v našom vzhľade. Najlepšou cestou, ako to dosiahnuť, je byť jednoducho sama sebou vo všetkom, čo robíme, a robiť to naplno a s vášňou.

Buďme také, aké naozaj sme, ale nezabúdajme na sebe pracovať. Dajme si záležať na tom, aby sme nielen dobre vyzerali, ale aby z nás vyžarovala aj dobrá nálada, dať si make–up alebo si obliecť minisukňu je síce pekné, ale k nahnevanej tvári to nepristane.

Týmto spôsobom sa pomaly, ale isto staneme najlepšou verziou seba a budeme si môcť byť isté, že budeme aj krásne. Nielen šatami či líčením, ale práve tým jemným nepomenovateľným niečím, čo bude vychádzať z nášho vnútra.

 

Nel

 

Zdroj: www.healthguidance.org

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.