10 dôležitých vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak milujete introverta

Milé ženy so štýlom. Ste introvertom? Ak áno, je jednoduché predpokladať, že extroverti vo vašom živote nikdy nepochopia, ako vnímate lásku. Pravdou však je, že niektoré z nižšie spomínaných kvalít v sebe majú aj extroverti. Dnes sa s vami podelíme o pár rád a dúfame, že vám pomôžu vo vzájomnom porozumení. Je to totiž jediný spôsob, ako nájsť šťastie.

Takže pokladáte sa za introverta? Alebo ste vo vzťahu s introvertom?

Prečítajte si o desiatich dôležitých veciach, ktoré by ste mali vedieť, ak ste sa zamilovali do týchto čarovných bytostí.

  1. Introverti potrebujú stráviť s tými, ktorých milujú, čas potichu

Aj keď sú potichu, hlas v ich hlave je veľmi hlasný. Milovať ich niekedy jednoducho znamená rešpektovať ticho, ktoré potrebujú na to, aby fungovali. Nepotrebujú vypĺňať ticho prázdnymi vyznaniami lásky. Potrebujú, aby ste boli po ich boku a dovolili im byť samými sebou.

  1. Pre tých, ktorých milujú, dokážu vystúpiť zo svojej komfortnej zóny

Na krátke obdobia vedia byť viac extrovertní, ale jedine pre ľudí, na ktorých im naozaj záleží. Takže keď súhlasia, že s vami pôjdu na veľkú svadobnú recepciu, snažte sa tento dar vrátiť. Možno na ďalší deň budú potrebovať ticho a samotu. A ak im poskytnete potrebnú podporu, vyjdú kvôli vám zo svojej komfortnej zóny aj nabudúce.

  1. Introverti otvárajú svoje srdcia len tým najšpeciálnejším ľuďom

Ak si vás vybrali, už sa rozhodli, že stojíte za to. Vybrali si vás, ako jedného/jednu z mála, ktorí majú možnosť vidieť do ich vnútra. Toto ich necháva zraniteľných, takže ak máte vo svojom živote introverta, vážte si to.

  1. Introverti si veľmi vážia, ak ich počúvate

Počúvaním im prejavujete lásku. Predtým než niečo povedia, dlho premýšľajú. Takže ak vám niečo povedia, je to pre nich 100 % pravda. Slová určite neberú na ľahkú váhu. Ak sa s vami rozprávajú o niečom dôležitom, vedzte, že predtým starostlivo zvážili, čo vám povedia. Introverti sú vynikajúci poslucháči a majú radi, keď ich niekto na oplátku počúva tiež.

  1. Introverti nemajú v úmysle pôsobiť vo vzťahu odmerane

Ak milujete introverta, občas sa môžete cítiť ako outsider v ich malom svete. Je to totiž, ako keby boli vesmírom sami o sebe. Ale akonáhle sa do tohto vesmíru dostanete, majte na pamäti, že v introvertových očiach ste vždy jeho súčasťou. Vo svojich hlavách neskrývajú žiadne veľké tajomstvá. Jednoducho premýšľajú, spracovávajú informácie a stále skúmajú svoj svet. Je to skrátka ich súčasťou.

  1. Introverti sa často zamilujú do extrovertov

Introverti obdivujú a zároveň závidia extrovertom. Sú užasnutí z toho, ako dokážu upútať pozornosť, očariť šarmom. Ako nemajú problém komunikovať s neznámymi ľuďmi. Toto všetko je dôvod, prečo ich extroverti priťahujú, ale tiež ich to trošku desí. Občas sa stane, že v extrovertných ľuďoch vidia to, čo nikdy nebudú, a boja sa, že svojich extrovertných partnerov začnú nudiť.

  1. Radšej ako vyvolať hádku, treba introvertov nechať daný problém premyslieť

Potrebujú čas, najprv musia o probléme popremýšľať. Slová vždy vyberajú uvážene, takže spontánna hádka tu fungovať nebude. Ak introverta dotlačíte do hádky, môže sa stať, že nebude zmierený s výsledkom. Ak ich necháte daný problém najprv spracovať v sebe a potom sa porozprávate, budete vedieť, na čom ste.

  1. Introverti chcú byť pochopení

Závisia na tom, aby ich tí, ktorých milujú, chápali. Niekedy riešia veci v hlave príliš dlho a majú tendenciu až priveľmi premýšľať. Ak pochopíte tieto základné fakty a budete ich rešpektovať, oslovia vás častejšie. Ak máte otázky, pýtajte sa. Ocenia, ak vedia, že si ich všímate, a keď sú pripravení komunikovať, ste tam pre nich.

  1. Introverti sa radi zabávajú

Len preto, že nemajú radi davovú zábavu, neznamená, že sa neradi smejú a zabávajú. Introverti majú ostrý, sarkastický humor, ktorý väčšinou vypláva na povrch, keď sú v kruhu svojich ľudí. To, že sú často ticho, v žiadnom prípade neznamená, že sú nudní.

  1. Introverti potrebujú vedieť, že ste šťastní

Vedia, že sú iní, aspoň sa tak cítia. Neočakávajú, že všetci budú ako oni alebo že sa im budú páčiť rovnaké veci. Jednoducho chcú, aby ste boli šťastní. Potrebujú vedieť, či ste šťastní, pokiaľ ide o počet sociálnych aktivít, ktoré s vami robia, lebo takto vám dávajú seba samých. Vo vzťahu jednoducho chcú rovnováhu. Potrebujú vedieť, že robia svoju časť pre udržanie tejto rovnováhy, napĺňajú vaše potreby a robia vás šťastnými.

Zdroj: http://brightside.me/inspiration-psychology/ten-vital-things-you-need-to-know-if-you-love-an-introvert-182505/

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.