Piate piatkové slovo šéfredaktorky

Čas strávený s deťmi má čarovnú moc. Jarné prázdniny našej dcérky boli časom, kedy sme vypli, venovali sa jeden druhému v lone našej krásnej prírody – v slovenských horách. Bol to čas, kedy sa prebudilo moje vnútorné dieťa. Čas, kedy som jasne videla na snehu trblietajúce sa diamanty, cítila teplo slnečných lúčov, prešla mnoho kilometrov, sedela na drevenej lavičke pred chalúpkou, ktorá bola určite medovníková.

Naladenie z týchto kúzelných dní, mám ešte i dnes. Ozaj, viete aký je dnes deň? Dnes je najlepší deň. V tomto duchu si žijem svoje dni. Moja prvá polhodinka po prebudení patrí len mne, nastaví mi celý deň. Keď doma ešte všetci spia a ja som tu len sama so sebou a pre seba.

Písanie piatkového slova sa stáva rituálom, tak ako aj môj spätný pohľad na naše články. Ani dnes tomu nie je inak. Najviac ma zaujala piata vec z článku 10 vecí, ktoré by každá žena mala vedieť o svojom tele. „Keď sa cítite dobre, dobre vyzeráte.“ Áno, určite to tak je, a ja by som ešte dodala: Starajme sa najmä o svoju dušu a keď bude duša šťastná, bude i telo zdravé. A s touto kombináciou budeme vyzerať viac než dobre.

So stavom našej duše úzko súvisí aj stres, na prekonanie ktorého niekto stvoril antistresové omaľovánky. Takéto omaľovánky, paradoxne, dostala nedávno k narodeninám naša dcérka, školáčka. A tak som po prečítaní článku Antistresová revolúcia alebo ako relaxovať po týchto omaľovávankách siahla aj ja. Prišlo kúzlo, čas sa zastavil, moje vnútorné dieťa zaplesalo, cítila som sa slobodnejšia, bohatšia, šťastnejšia. Vedeli ste o tom, že dieťa sa zasmeje približne tristokrát za deň? Dospelý pätnásťkrát. Kde sa stala chyba?

Budem sa častejšie smiať, začnem si písať denník a keď mi budete telefonovať, pravdepodobne sa nedovoláte, pretože si budem užívať svoj najlepší deň. No, nebojte sa, ja vám zavolám späť!

Majte krásne dni.

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.