5 vecí, ktoré ste nevedeli o Emme Watson

Emma Watson je nielen herečka známa vďaka filmom o Harrym Potterovi, ale aj ambasádorka dobrej vôle Spojených národov. Spustila kampaň HeForShe a založila feministický knižný klub Our Shared Shelf. Vo filme ste ju naposledy mohli vidieť v snímke Kolónia, historickej dráme. Táto mladá dáma určite nezaháľa. Tu je päť vecí, ktoré ste o nej (možno) nevedeli.

1. Predtým, ako získala rolu Hermiony Granger, prešla 8 kastingami. Tak ako malá čarodejnica, ani Emma sa nevzdávala a celé dni strávila pri telefóne očakávajúc hovor, ktorý jej navždy zmenil život. Na 9. kastingu jej povedali, že je preferovaná kandidátka. Kým mala čas popremýšľať, čo “preferovaná kandidátka” vôbec znamená, na internete sa objavila fotka predstaviteľov troch hlavných postáv so správou, že práve získali vysnívané roly v jednej z najúspešnejších sérii filmov všetkých čias.

e1

2. Keď mala 16 a za sebou 5 filmov o Harrym Potterovi, skoro nepodpísala zmluvu na posledné dva filmy. Emma totiž veľmi chcela ísť do školy a ako vysvetlila, každý film sa natáčal dlho, keďže sa jednalo o obrovskú produkciu. Nakoniec jej Warner Bros vyšli v ústrety a prispôsobili jej natáčanie tak, aby mohla aj študovať. “Bolo by pre mňa veľmi ťažké pozerať posledné dva filmy, ak by som nebola ich súčasťou, pretože som vyrástla počas natáčania Harryho Pottera. To, že som súčasťou tohto čarovného sveta je súčasťou mojej identity.”

e2

3. Emma sa priznala, že keď mala 10 rokov, bola zamilovaná do svojho kolegu z filmov. Nebol to však predstaviteľ Rona Weasleyho, ale Tom Felton, predstaviteľ Draca Malfoya. “Bol o pár rokov starší a mal skateboard a to úplne stačilo.” Aj keď Tom neopätoval city mladej Emmy, samozrejme, že sa o tom dozvedel. Obaja sú doteraz priatelia a na spoločné detstvo spomínajú s úsmevom.

e3

4. Okrem toho, že má Emma diplom z Brown Univerzity v odbore anglická literatúra a je veľvyslankyňou dobrej vôle Spojených národov, je aj certifikovanou inštruktorkou jogy:“Myslím, že je dôležité mať niečo, čo je úplne mimo filmového sveta. Joga je niečo, čo mi umožňuje premýšľať inak,” povedala vysvetľujúc, že toto cvičenie jej pomáha sústrediť bez ohľadu na to, kde vo svete natáča.

e4

5. Dva roky po začatí štúdia na Browne oznámila, že sa chystá prerušiť štúdium, aby sa mohla sústrediť na kariéru. Na internete hneď všetci začali špekulovať, že svoje štúdium prerušuje preto, že ju spolužiaci šikanujú. Najčastejšie sa hovorilo o tom, že vždy, keď správne odpovedala na otázku, niekto vykríkol: “10 bodov pre Chrabromil!” aj keď to môže znieť zábavne, Emma všetko uviedla na správnu mieru: “Nikdy sa to nestalo. Myslím, že je dôležité, aby som veci uviedla na pravú mieru, lebo obviňovať študentov Brownu zo šikany nie je fér.”

e5

Zdroj: http://www.vogue.com/13424681/emma-watson-5-things-you-didnt-know/

gifs: www.giphy.com

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.