Úsmevné trapasy. Viete sa k nim priznať?

Kedy ste sa naposledy schuti zasmiali? Myslím tak, že Vám až slzy tiekli? No a kedy ste sa naposledy schuti zasmiali na sebe? Akosi sme sa zabudli smiať na sebe, na vlastných slabostiach, či trapasoch. Pritom na obľúbenosti nám viac pridá to, keď ukážeme aj vlastné nedokonalosti. Lebo dokonalý človek, rovná sa niečo, čo neexistuje. Ak sa aj niekto hrá na dokonalého, myslíme si o tom svoje. Takže zdravá sebakritika, môže byť aj formou priznania si vlastných chýb, či trapasov. No, keby som si mala spomenúť, na niektoré zo života okolo mňa, tak veru je ich dosť. Kamoška, čo neustále hľadá necht. Samozrejme gélový, odpadnutý. Nosí ich neskutočne dlhé a kedže to sem tam, niektorý nevydrží a odpadne, snaží sa ho načas /ako prvú pomoc/ prilepiť. Raz ho hľadala v podniku pod stolom.
Alebo trapas známej, ktorá si šla kúpiť niečo konkrétne do auta a na otázku predavača, aké má auto, bola jej odpoveď, že ,,čierne.” Predavač si ju od hlavy k päte nemo premeral a ona s hanbou odišla, pretože v danej chvíli mala ozajstný výpadok a nenapadlo jej, akú značku má jej auto.
Pekný trapas bol aj brigáda ďalšej kamošky, ktorá praxovala pred rokmi v Taliansku. V čase keď bol v predajni ,,kľud“, chcela vyupratovať výklad. Pomohla si aj čistiacimi prostriedkami a pekne im ,,vyleštila šunku od plesne.” Že išlo o najdrahší kúsok, ktorý dozrieval pekne dlho, aby získal na kvalite, sa dozvedela až od zhrozených majiteľov. Nakoniec ale všetko dobre dopadlo.
,,Trapas nie je zlá spomienka, trapas je veselá minulosť.“
Nech mi to moje drahé kamošky prepáčia. Tieto a mnohé iné ,,krásne“ príbehy preberáme spoločne vždy, keď sa raz za čas stretneme a bavíme sa na sebe. Vieme, že naše dokonalosti pramenia práve z malých nedokonalostí.
A moje trapasy?? Dobre, tak sa priznám aj k svojim. Nesprávne adresovaná sms. Teda lepšie povedané, nevhodná smska, poslaná nevhodnému človeku. A ako naschvál, s intímnym podtextom. No čo už. Treba brať veci športovo a s nadhľadom. Dokonca ráno pri kávičke s kolegyňkami, sa dá na podobných historkách dobre zabaviť. Trapasov ako takých, máme zo života dosť. Ak sa práve usmievate nad tým svojim nedávnym, je to dobre. Lebo úsmev na tvári, je šťastie v duši.
A náš život neuveriteľne rýchlo letí a môže byť aj trošku ,,uletený“.

Vaša Iwka

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.