5 vecí, ktoré ste nevedeli o Janet Jackson

Janet Jackson je určite jedinečná, je predsa členkou prominentného klanu Jacksonovcov. Po dlhej hudobnej odmlke to vyzeralo, že zase raz budeme žiť v Janetinom svete. Oznámila, že tento rok sa dočkáme nielen nového albumu, ale aj svetového turné. Aj keď sa zdalo, že má Janet doby najväčšej slávy za sebou, verejnosť túto správu prijala s nadšením. Lenže Janet na nás hodila bombu. Oznámila totiž, že jej pracovné plány sa odkladajú na neurčito. Väčšina jej fanúšikov jej rýchlo odpustila, keď sa dozvedeli dôvod na tento nečakaný odklad: Janet očakáva vo svojich päťdesiatich rokoch prvého potomka! Tu je zoznam 5 vecí, ktoré ste (možno) o tejto budúcej mamičke nevedeli.

1. Janet samú seba popisuje ako niekoho, kto v strese priberá. Jej boj s váhou začal, keď mala desať rokov (!). V tomto období sa totiž malá Janet začala meniť na ženu, čo sa nepáčilo producentom seriálu Good Times, ktorého bola súčasťou. Aj keď podľa žiadnych merítok nemala nadváhu, požiadali ju, aby schudla, a jej hruď sa snažili zmenšiť obväzmi. Takéto jednanie na človeku zanechá stopy.

j1

2. Hovorilo sa, že Janet v konkurze na film Cesta za láskou porazila veľa prominentných herečiek ako Jada Pinkett Smith alebo Lisa Bonet. Pravdou však bolo, že režisér John Singleton napísal túto rolu špeciálne pre ňu. Tento film bol veľmi výnimočný, pretože v roku 1993, kedy bol natočený, neboli natáčané filmy, v ktorých mala hlavnú rolu černošská žena. Zaujímavý fakt: účes, ktorý v tomto filme Janet mala, bol inšpirovaný tanečníčkou z klipu Remember the Time Michaela Jacksona.

j2

3. Janet skoro hrala v Matrixe! Nakoniec to nevyšlo kvôli časovým konfliktom, ale predstavte si to!

j3

4. Keď vyšiel jej ôsmy album Damita Jo (čo je jej prostredné meno), Janet prezradila, že to nie je jej jediné alter ego. Ďalšie, ktoré spomenula, sa volá Strawberry, ktoré je podľa jej vlastných slov najdivokejšie. Damita Jo je tiež alter ego, ktoré je podľa Janet ostrejšie a nemá problém povedať, čo si myslí.

j4

5. Janet mala hrať speváčku Lenu Horne v životopisnom filme. Tieto plány sa však zmenili po neslávnom incidente počas polčasovej šou Super bowlu. Aj napriek tomu mala Janet na adresu staršej speváčky len slová chvály, a keď Horne v roku 2010 zomrela, povedala, že: „Je to veľká strata. Priniesla radosť do života mnohých ľudí. Mala neuveriteľný talent a otvorila dvere mne a ďalším, ktorí nasledovali po nej.“

j5

zdroj: http://www.vogue.com/13434337/janet-jackson-5-things-you-didnt-know/

gifs: www.giphy.com

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.