Vyznanie alebo piesne plné lásky

Láska je emócia, ktorá ženie ľudí dopredu. Toto je špeciálne pravda pri umelcoch. Aj tí najslávnejší mali svoje múzy, ktoré ich inšpirovali. Opätované city, ale aj nešťastná láska stoja za najvýznamnejšími dielami ľudstva. Asi najväčšiu stopu láska zanechala na hudbe. Už od čias trubadúrov sa nechávame unášať tónmi, ktoré aj nám samotným prinášajú obrazy lások minulých, ale aj budúcich. Pripravili sme pre vás zoznam ľúbostných piesní, tak sa nechajte unášať s nami.

1. Aretha Franklin – A Natural Woman

Kráľovná soulu má v repertoári niekoľko obrovských hitov o láske, ale tento vyčnieva. Pieseň o zlomenej žene, ktorú zachráni láska muža a vďaka nemu je schopná postaviť sa na vlastné nohy a byť silnou, chytí svojou melódiou za srdce.

2. Etta James – At Last

Krásnymi klasickými tónmi sa necháme unášať ešte chvíľku. Zamatový hlas Etty James nás prenesie príbehom ženy, ktorá konečne nájde toho pravého. A tak ako spieva v tejto pesničke, je to ideálna pieseň na tanec s tým vaším, už stačí len pritlačiť líce o líce.

3. Ed Sheeran – Thinking Out Loud

Teraz sa presunieme do súčasnosti. Táto pesnička od Eda sa stala najpoužívanejšou na prvý tanec novomanželov. Musím uznať, že vyjadruje presne ten správny sentiment.

4. Beyoncé – Blue ft. Blue Ivy

Kráľovná Beyoncé ma v repertoári nespočet piesní o láske, a preto je možno môj výber prekvapivý. Láska má mnohé podoby a jedna z tých najčistejších je láska matky k svojmu dieťaťu.

5. Rihanna – Stay ft. Mikky Ekko

Ďalšia z terajších sirén. Už len keď človek túto pesničku počúva, láme sa mu srdce. Tento klip vám ho zlomí určite.

6. Lady Gaga – You And I

Šokujúca Lady Gaga možno šokovala aj klipom k tejto piesni, ale skúste sa započúvať do samotnej piesne a zistíte, že je to jedna z najlepších rockových piesní o láske za posledné roky.

7. Marika Gombitová – Vyznanie

Aký by to bol zoznam o láske, keby sme vynechali Mariku a vyznanie?

8. Lana Del Rey – Young and Beautiful

V skutočnosti by sme mohli zaradiť do tohto zoznamu akúkoľvek pieseň od tejto americkej sirény. Táto pieseň zo soundtracku k filmu Veľký Gatsby má však čosi extra.

9. Madonna – Crazy For You

Tento skorý Madonnin hit ma vždy chytí za srdce, má totiž v sebe atmosféru prvej lásky, akúsi nevinnosť, ktorá je dosť nezvyčajná, pokiaľ hovoríme o Madonne.

10. Whitney Houston – I Have Nothing

Srdce na dlani, aj tak by sme mohli pomenovať tento nesmrteľný hit.

Toto je náš zoznam. Aké sú vaše obľúbené hity o láske, ktoré sme nezaradili?

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.