„Je úžasné mať krivky, byť ženou.” Kate Winslet

„Je úžasné mať krivky, byť ženou.” 

Kate Winslet, talentovaná herečka a bojovníčka proti predsudkom

Britská charizmatická herečka oslávi 5.októbra 48 rokov. Za sebou má nespočetné množstvo vynikajúcich hereckých výkonov, Oscara a mnoho ďalších filmových ocenení. Vieme o nej, že razí cestu prirodzenosti a vedie tak aj svoju dcéru. Vďaka dokumentu o autistickom chlapcovi založila charitatívnu organizáciu. Upozorňuje aj na tému šikany, ak ide o ženy s kilami navyše. 

„Som presvedčená o tom, že sebavedomie k vám príde spolu s časom a životnou skúsenosťou. Máloktorá z nás sa narodí sebavedomá. Sú k tomu potrebné aj pády a zároveň poznanie toho, že nič nie je tak dôležité ako ja sama.“

Talent a úspechy 

Kate Winslet sa narodila v obci Reading do rodiny hercov a spevákov. Jej talent sa ukázal už v detstve. Svoje prvé divadelné vystúpenie zaznamenala, keď mala jedenásť rokov. Tancovala v reklame na cereálie. Približne v rovnakom období začala s hodinami herectva na strednej umeleckej škole. V nasledujúcich rokoch boli pre ňu vystúpenia bežnou záležitosťou. V 17 rokoch sa prvýkrát objavuje vo filme Heavenly Creatures, v ktorom si zahrala úlohu obsedantnej pubertiačky. Medzinárodnou hviezdou sa stala vďaka filmu Titanic v roku 1997. Vďaka stvárneniu aristokratickej slečny po boku Leonarda DiCapria získala nomináciu na najlepšiu herečku. Cena Akadémie za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe jej bola odovzdaná za film Predčítač v roku 2008. Je trikrát vydatá, má dvoch synov a jednu dcéru. 

Pomáha autistickým deťom

Okrem hereckej kariéry je aktívna aj v iných činnostiach. Úspešná herečka sa pred niekoľkými rokmi zapojila do dokumentárneho filmu Mother´s Courage: Talking Back To Autism (Guráž matky: Spätná ozva autizmu), v ktorom nahovorila komentáre. Tento film ju nenechal chladnou a uvedomila si, že ženy – matky s týmito deťmi to nemajú ľahké. Film popisuje boj islandskej matky a jej 10-ročného syna, ktorý vôbec nerozpráva. Snaží sa preto nájsť spôsob, ako rozvinúť jeho rečový prejav. Na základe tohto dokumentu sa oscarová herečka rozhodla založiť charitatívnu organizáciu s názvom The Golden Hat (Zlatý klobúk). 

 „Začala som premýšľať, čo to musí pre matku znamenať, keď nie je schopná komunikovať s vlastným dieťaťom a uvedomila som si, že musím prepožičať svoj hlas, aby som zvýšila záujem o túto rapídne sa rozrastajúcu poruchu.“

Nezisková organizácia má slúžiť na to, aby sa eliminovali bariéry, ktorými autisti trpia. Súčasťou sú rôzne vzdelávacie kurzy a aktivity. 

Nikdy sa netrápila kilami navyše

Ako to už v detstve a počas dospievania býva, niektorí si prešli nepríjemnými zážitkami zo strany spolužiakov. Výnimkou nebola ani Kate, ktorá sa stala terčom výsmechu pre svoju nadváhu a veľké nohy. Nepríjemné komentáre sa k nej dostali aj počas natáčania Titanicu. Mnohí ju kritizovali za kilá navyše a vysmievali sa z nej. Kate bola a je spokojná sama so sebou a tvrdí, že žiadna žena by sa pre svoje kilá navyše nemala cítiť zle. 

„Ženskosť pre mňa znamená šťastie a slobodu. Slobodu byť tým, kým ste, v akomkoľvek tvare a veľkosti.“

Milujúca matka troch detí a fantastická herečka sa okrem iného venuje aj životnému prostrediu. Odmieta plastické operácie, pre lepšiu pleť odstránila z jedálnička soľ, dopraje si dostatok spánku  a tekutín. Je prirodzene krásna a šťastná. 

autor: ivana

Zdroje: https://sita.sk/kate-winslet-pomaha-autistom/, https://www.imdb.com/name/nm0000701/bio/
Foto: Shuterstock

Facebook komentár
Ivana Kinčeková

Ivana Kinčeková

Ženy sa odjakživa inšpirovali výnimočnými a silnými ženami. Nech je to tak stále. Mňa osobne to posúva vpred a vedie k aktívnemu a tvorivému životu. Byť silnou znamená vyrovnať sa so všetkými nedostatkami a poznať svoju hodnotu.