5 vecí, ktoré ste nevedeli o Lady Gaga

Lady Gaga je neodškriepiteľne jedna z najväčších hviezd, aké momentálne máme. Mladá speváčka však využíva svoju platformu aj na iné veci ako šírenie popových pesničiek. Stala sa jednou z najvýraznejších advokátiek za práva LGBT komunity, jej pesnička k dokumentu The Hunting Ground s názvom Til It Happens to You, ktorá upozorňuje na problém sexuálneho znásilnenia, bola nominovaná na Oscara. Okrem toho je z Gagy aj úspešná herečka, ktorá za svoju rolu v American Horror Story získala Zlatý glóbus. Tu je päť faktov, ktoré ste o nej (možno) nevedeli.

1. Lady Gaga vďačí za svoje umelecké meno kamarátom. Ešte v roku 2005 používala svoje občianske meno, ktoré je Stefani Joanne Angelina Germanotta, a začala kapelu s názvom The Stefani Germanotta Band (SGBand). Potom, čo sa zmienila, že sa jej páči meno Lady Gaga, inšpirované klasickým hitom od skupiny Queen, začali ju tak všetci volať.

g1

2. Aj keď vášňou Lady Gaga bola vždy hudba, vidieť sme ju mohli v malých rolách v rôznych televíznych seriáloch už ako teenagerku. Keď mala 15 rokov, mala malinkú rolu v dnes už kultovom seriáli Sopránovci z produkcie HBO. Neskôr sa objavila aj v seriáli The Hills z produkcie MTV.

g3

3. Nie všetci vždy súhlasia s excentrickým štýlom Lady Gaga a medzi týchto ľudí patrila aj jej rodina. Na začiatku svojej kariéry totiž vystupovala hlavne v šialene skombinovanom spodnom prádle. Jej rodičia prišli na koncert, pretože chceli podporiť svoju dcéru. Aj keď jej po koncerte povedali, že sú na ňu hrdí, vyjadrili sa aj k jej výzoru: „Bolo pre nás naozaj ťažké sledovať ťa a myslíme si, že si sa zbláznila, a nevieme, čo máme robiť.“

g2

4. Svoj prvý hit, Just Dance, napísala za rekordných desať minút. „Bolo to prvýkrát, čo som bola vo veľkom nahrávacom štúdiu. Ja a producent RedOne sme si sadli a napísali to za 10 minút. Problém bol, že to rádiá nechceli hrať. Bola to pesnička na tancovanie, nie rádiový hit, ako napríklad I Kissed a Girl od Katy Perry.“

g4

5. Gaga nie je priekopníčkou len v hudobnom biznise, ale aj vo svete vôní. Keď vyvíjali jej prvú vôňu Fame, povedala ľuďom z Coty, že chce, aby parfum bol čierna tekutina vo flakóne, ktorá sa zmení na číru po nastriekaní. Vedci napokon prišli na technológiu, ktorá má tieto kvality, a dnes na ňu spoločnosť Coty vlastní patent. „Stála za najdôležitejšou novou technológiou v parfumérskom priemysle za posledných 20 rokov. Naozaj posúva hranice,“ povedal hovorca pre Coty.

g5

gifs: www.giphy.com

zdroj: http://www.vogue.com/13403737/lady-gaga-5-things-you-didnt-know/

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.