Deň pozitívneho myslenia a Medzinárodný deň čokolády

13.9. – Deň pozitívneho myslenia a Medzinárodný deň čokolády.
Poznáte pieseň ,,Dnes je skvelý deň…?“ Ideálna pre začiatok každého dňa, pre dobrú náladu…
Deň pozitívneho myslenia
,,Teraz je už aj vedecky potvrdené, že pozitívne myslenie je 100x účinnejšie než negatívne.” (Michael Bernard Beckwith)
Septembrová 13-tka nie je nešťastným číslom, ale naopak, má pôsobiť pozitívne. Vo svete sa denne dejú negatívne veci, či už politické, vojnové, kriminálne. Ale i v našich osobných životoch prichádzajú každodenné problémy, väčšie i menšie. Pozitívnym myslením si máme v tento deň navodiť myseľ na pozitívny smer.
Pretože negativita na nás vplýva a zasahuje do nášho života viac, ako si myslíme, psychicky aj fyzicky.
Poznáte múdrosti ako:
Na čo myslíš, to si do života priťahuješ...., alebo – Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život… Heslá, podľa ktorých by sme sa mali riadiť.
Skúsme v ,,Deň pozitívneho myslenia“ vymeniť slovko Nie za Áno. A negatívne myšlienky za pozitívne. Čo vlastne znamená pozitívne myslenie? Je to človek vysmiaty od ucha po ucho? Je to človek, ktorého vnútro je spokojné samo so sebou.
Existuje veľa techník, literatúry, ktoré nám pomáhajú ako sa zbaviť stresu a negatívnych myšlienok. A pritom je to úplne jednoduché. Je to ako keď upratujeme skriňu a zbavujeme sa nepotrebných vecí. Tak by sme sa mali zbaviť aj negatívneho myslenia, očistiť si myseľ. A vytvoriť nadhľad aj na veci zdanlivo neriešiteľné. Pretože pozitívnym myslením si vytvárame blahodárne prostredie okolo seba.
Deň pozitívneho myslenia vznikol v Amerike na zdôraznenie priaznivých účinkov optimistického pohľadu na svet, na každodenný život. Svet si ho pripomína od 13. septembra roku 2003.
Zopár citátov známych osobností:
,,Človek je tým, na čo po celý deň myslí“.   ( Ralph Walde Emerson)
,,Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko, čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!”
(Napoleon Hill)
,,Nehovorte čo chcete urobiť, urobte to.“  (Napoleon Hill)

13. september je Deň pozitívneho myslenia a čokolády. Môžeme ho osláviť s úsmevom na tvári a s najobľúbenejšou sladkosťou na svete, čokoládou. 🙂

Prajem krásny deň.

Vaša Iwka

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.