Desiate piatkové slovo šéfredaktorky

Je po búrke, ktorá prehrmela naším krásnym mestom tak, ako to v mesiaci apríl býva a intenzitou, ktorá mi opäť pripomenula silu prírody. Vzduch sa vyčistil a ja sedím vo svojej kancelárii zahľadená na obraz, ktorý visí na stene.
ZSS_kancelariaTento obraz som si vybrala intuitívne, neviem kto ho namaľoval a ani to nie je dôležité, dôležité je to, že sa tento obraz často dotýka mojej duše. Dotýka sa ma vždy takým spôsobom, akým to v danej chvíli potrebujem, akoby sa v ňom nachádzala každučká časť môjho ja a všetky odpovede. Článok dotýkať sa a nedotknúť, ktorý sme publikovali tento týždeň je krásnou výpoveďou o tom, aké sú pre nás dotyky dôležité a ako nás ovplyvňujú. Pri jeho čítaní som si spomenula na moje detstvo a na to, že i mne chýbali rodičovské dotyky. Trvalo mi dlho, kým som sa naučila dotyky rozdávať a prijímať tak, aby som z toho mala radosť a užívala si to.

Dnes si užívam nielen dotyky, ale i to, že svoj čas trávim činnosťami, ktoré milujem, alebo som v nich našla zaľúbenie. Na myseľ mi prichádza hladovka, na ktorú sa teraz pripravujem mentálne i fyzicky. Je to 9-dňové hladovanie, pričom 7 dní pijem len vodu s následným sedemdňovým rozbehom. Bude to už tretí rok, kedy si počas týchto dní očistím moje telo a povznesiem ducha. Počas tohto hladovania si usporiadavam myšlienky a aj moje výrazné vykročenie a posunutie sa z mužského sveta, v ktorom som pracovne aktívne pôsobila takmer 15 rokov, sa datuje od mojej prvej hladovky.

Zmeny a nový život nám prináša aj rozbehnutá jar. V polovici apríla aj my plánujeme uviesť do sveta nový a svieži projekt, v ktorom sa nájdu aj mnohé z nás a naše dcéry. No a v máji vám predstavíme projekt, na ktorom pracujeme už niekoľko mesiacov a ktorý bude veľkým prínosom pre nás ženy.

Krásne dni všetkým, užívajte…

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.