Začiatky a konce stačí prijímať

Začiatky sú krásne. Ponúkajú vzrušenie, príležitosť k zmene, no často k tomu, aby sme povedali „ahoj“ niečomu novému, potrebujeme zároveň niečomu inému a známejšiemu  povedať „zbohom“.

Vždy, keď vítame nový vzťah, nové bývanie, či úplne nový spôsob života, zároveň sa s niekým či niečím starým a známym lúčime. Preto sú začiatky šťastné a zároveň bolestivé, a rovnako vzrušujúce, ako neisté. Možeme ostať zamerané na to nové, aby sme sa vyhli rozlúčkam, no takto prídeme o to najlepšie, čo bolo predtým. Vyjadrením vďačnosti za radosť aj za smútok môžeme vniesť naše staré lásky a lekcie do nových začiatkov.

Akokoľvek by sme chceli mať naše začiatky a konce vo vlastnej réžii, mnohé sa udejú aj tak podľa seba.

Začiatky a konce jednoducho prijímajme

  • Buďme otvorené. Možno nie sme na niečo nové pripravené, no keď je čas, je čas.  Nechajme za dverami svoju potrebu držať sa minulosti, rovnako ako pokusy kontrolovať budúcnosť. Je to mimo našich schopností. Namiesto toho buďme otvorené a nechajme veci plynúť.
  • Všímajme si malé zmeny. Začiatky a konce nemusia byť vždy iba čiernobiele. Všímajme si malé zmeny v našich vzťahoch či v práci. Ak budeme pozorné, možno si všimneme drobné začiatky a konce každý deň. Nechajme ich, aby nám pomohli navigovať nás cez búrlivejšie vody.
  • Pracujme s mysľou začiatočníka. Nepokúšajme sa robiť nové veci starým spôsobom. Namiesto toho buďme zvedavé. Pýtajme si pomoc. Uznajme, že nevieme, čo robiť. Veľa sa smejme a hľadajme vo všetkom dôvod na radosť.
  • Neopravujme naše pocity. Ak nám chýba to, čo bolo a so zmenou sa necítime byť v pohode, príjmime to. Alebo o tom napíšme či povedzme priateľke. Všetka táto energia, ktorá sprevádza naše začiatky a konce je skutočná. Je dôležitá, a nemôžeme ju jednoducho nechať za dverami nášho príbehu.
  • Dajme si pauzu. Čas nezastavíme, no môžeme si dať priestor pre seba a trochu si oddýchnuť, kým sa opäť pohneme dopredu.

Možno je pravdou, že netušíme, kým sa staneme. Netušíme, ako sa veci vyvinú a ani to, čo príde. Nikto to nevie. Dôležité je, že vieme, kým sme dnes. Buďme sebou samými a všetko nakoniec bude lepšie, než si dokážeme predstaviť.

 

Nel

 

Prečítajte si tiež: Jeden deň lásky žene nestačí

 

Zdroj:/http://bemorewithless.com/beyou/

 

 

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.