Sobotné HYGGE

HYGGE

Slovo hygge pochádza z nórskeho slova a môžeme ho preložiť ako „pohoda.“ Hygge je pocit, ktorý môžete cítiť vďaka atmosfére, zážitkom. Môže ním byť pocit bezpečia, pocit domova. Hygge môže byť čas, ktorý strávime s ľuďmi, ktorých máme radi.

Čím viac lesku, tým menej HYGGE

Hygge je o uprednostňovaní starého pred novým, skromného pred noblesným a pokoja pred vzrušením. Pomalý a jednoduchý životný štýl dáva priestor hygge. Ak by sa niekto chválil novým autom, kabelkou, svojimi úspechmi, takéto správanie narúša hygge. Môžeme jednoducho povedať, že čím je viac lesku, tým je menej hygge. Hygge je o atmosfére, ktorú žiadne množstvo vynaložených peňazí nevylepší, je to schopnosť vážiť si radosti života.

HYGGE a šťastie

Sledovanie obľúbených rozprávok v pyžame počas vianočných sviatkov je hygge, rovnako ako pozorovanie detí pri ich hrách, pozorovanie dažďových kvapiek stekajúcich po okne so šálkou obľúbenej kávy, či čaju, alebo spievanie pri vatre s tými, ktorých máme radi. Vďaka hygge môžeme prežívať šťastie aj v upršaný večer, keď si po náročnom dni unavení sadneme doma so šálkou teplého čaju a započúvame sa do zvukov nášho domova (Wiking, 2017).

„Ľudské šťastie vzniká skôr vďaka malým radostiam a pôžitkom každodenného života než na základe veľkého šťastia, ktoré sa vyskytne zriedka.“ (Benjamin Franklin)

 

Redakcia Ženy so štýlom

 

Prečítajte si tiež:  “Aj keby sme sa všetci pozerali cez to isté okno, každý uvidíme niečo iné”

 

Facebook komentár