Dovolenkový ošiaľ pre mňa začína už v deň, keď si určím dovolenkový termín

Hurá – dovolenka! 🙂 Príjemné šteklenie, už pri myslení na ňu. Zaslúžený relax. Nové inšpirácie, nové zážitky.
,,Cestovanie otvára myseľ a pozdvihuje ducha.“
Keby sme hľadali vhodné prívlastky k dovolenke, bolo by ich určite veľa. A potom, každý z nás by si ich ozvláštnil svojimi obľúbenými slovíčkami, ako napríklad dovča a podobne. Čo je vlastne definícia dovolenky? Je to dočasné uvoľnenie sa zo služby alebo zo zamestnania. Samozrejme, že dovolenka môže byť rôzna a pre ženy tou najkrajšou, je materská dovolenka. A keďže horúcich dní pribúda, budem dnes písať o zaslúženej letnej dovolenke, na ktorú netrpezlivo väčšina čakáme. Dovolenky môžu byť rôzne.
First minute dovolenky
Sú tie, ktoré sme si zarezervovali v predstihu pár mesiacov dopredu. Prečo ju mnohí využívajú? Pretože ide o vyššie zľavy, ktoré sa nám týmto spôsobom ponúkajú. Zľavy totiž postupne klesajú. Najlepšie možnosti nákupu sú v zimných mesiacoch, zväčša v januári až apríli. Okrem toho aj ponuka býva ešte bohatá na výber destinácie, aj na konkrétne termíny. K tomu spomenuté výhodné zľavy, rôzne bonusy, to všetko je dôvod zabezpečenia dovolenky v predstihu, kde si užijete komfort za veľmi dobré ceny.
Last minute dovolenky
Dovolenky na poslednú chvíľu, kde cena môže byť nízka. Alebo pre tých, ktorí nemajú inú možnosť.
Road trip – cesta je cieľ
Moja najobľúbenejšia. Milujem sadnúť do auta, mať konečnú predstavu kam ísť, ale to všetko okolo mať ako neplánované poznávanie. Užívať si cestu od prvého okamihu. Tešiť sa z maličkostí a nikam neponáhľať. Zastaviť na miestach, ktoré upútajú v danej chvíli. Byť autorom dovolenkového scenára, ktorý vzniká pozvoľna, počas jazdy autom. Prespať v aute, čo môže byť romantické a sa dá na to časom milo spomínať.
„Koľko cestovateľov, toľko ciest.“ Výber dovolenky je na každej z nás, na našom rozhodnutí. Základom je však vždy, aby sme sa tešili.
Pre mňa samotný dovolenkový ošiaľ začína už v deň, keď si určím dovolenkový termín. Od tej doby sa vytešujem ako malé dieťa. Ak Vám tento rok letná dovolenka náhodou nevyjde, nevadí. Podstatné je, že budete voľné chvíle tráviť so svojimi blízkymi. Či to už budú letné grilovačky, návštevy príbuzných, či nejaký výlet, je to na Vás. Účelom je, aby ste načerpali pozitívnu energiu a oddýchli si.
My budeme len radi, keď Vás inšpirujeme našimi cestovateľskými nápadmi.

Prajem krásne myšlienky ešte predtým, než zažijete nové zážitky.

Vaša Iwka

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.