Ten zhon vianočný – je to naozaj také dôležité?

Poznáte ten pocit, keď spokojne v októbri vchádzate do obchodu a zrazu stojíte pred vianočnou výzdobou? Vďaka tomu malému šoku na chvíľu začnete loviť v pamäti, aký je vôbec dátum, a potom pokrútite hlavou. V októbri??
Rozumiem tomu, veď čím skôr nám obchodníci začnú pripomínať blížiace sa sviatky, tým skôr sa naše peňaženky začnú stenšovať.

Poznáte tiež to veľké vianočné upratovanie? Keď idete ako parný valec a upratujete všetko, čo vám príde pod ruku. Trvá to aj niekoľko dní. V ten deň, keď umyjete okná, sadnete si, vydýchnete, zadívate sa na ne a v tom vám skoro oči vypadnú – šmuha! Okamžite vstávate a idete to vyleštiť.

Alebo to, že Vianoce sú už za dverami a vy ešte nemáte všetko napečené a nachystané? Pretože ak by bolo niekomu päť druhov koláčikov málo, tak ešte treba urobiť ďalších päť?

Vianoce sú už tu a vy nestíhate?

A že ste zabudli ešte kúpiť darček sesternici z piateho kolena, alebo že tých darčekov pre deti je vlastne celkom málo, tak šup 24. decembra ráno do obchodu ešte po niečo. Regály viac prázdne ako plné, ale hádam sa ešte niečo nájde…

Áno, ten stres a zhon z blížiacich sa sviatkov vie byť niekedy pekne škaredý. Niekedy môžete vidieť, ako sa ľudia bijú o mandarínky v Kauflande. Chápte, veď čo by to bol za vianočný stôl bez mandarínok?

Navrhujem, milé ženy, prestaňte sa toľko stresovať. Veď nakoniec tie sviatky plné pohody a lásky sa stávajú v mnohých prípadoch len honbou za jedlom, zákuskami a darčekmi (a u niekoho aj za mandarínkami). Radšej upratať o jednu skrinku menej, urobiť o jeden druh zákusku menej a pozrieť si napríklad Tri oriešky pre Popolušku alebo Mrázika.
Tráviť tento výnimočný čas s rodinou, lebo to je najviac.

Lu

Prečítajte si tiež: Magická sila Adventu

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.