Dvadsiate prvé piatkové slovo šéfredaktorky, svätojánska noc a jej moc

Svätojánska noc bude opäť až o rok, a ja som svoje plány, ktoré sa mali počas tejto noci udiať, neuskutočnila. Takúto noc mám už zažitú, viem aká vie byť čarovná a môžu sa diať veci.

Želania, napísané na papierik a zahrabané pod stromom, trhanie bylín s čarovnou mocou, tancovanie a umytie tváre vo svätojánskej rose, premýšľanie o sebe, poďakovanie a poprosenie.

A prečo táto svätojánska noc nebola pre mňa tou nocou, kedy by som podstúpila všetky tieto úkony, ktorými som si mala „posvätiť“ svoje šťastie, zdravie, krásu, úspech?

Odpoveď je jednoduchá, moja sloboda zvíťazila nad tým, čo mi diktoval kalendár a zvyky našich predkov. Bola to moja sloboda a vedomosť toho, že ktorákoľvek noc môže byť čarovná, ak sa tak rozhodneme a, že prírodné sily sú také silné, ako si sami pripustíme.

Ja si svoju svätojánsku noc zažijem možno už tento víkend, so všetkým čo mi ju urobí čarovnou, nezabudnuteľnou a takou, aby stopa po nej bola dostatočne hlboká a tak mi neustále pripomínala, že som si to svoje zdravie, šťastie, krásu, úspech na ďalší rok „pričarovala“ a teda, že ich mám.

Krásne dni a užívajte…

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.