Hana Gregorová, žena plná ženskosti, so svojou životnou filozofiou

Hana Gregorová, žena plná energie, vášne a lásky k životu. Žena s umeleckými ambíciami a nevídanou energiou. Sofistikovaná, s čokoládovými očami, dlhými tmavými vlasmi a so zdravým sebavedomím.

Žena plná ženskosti, so svojou životnou filozofiou.

,,Nikdy som nemala malý zadok, ale nemala som s tým problém.“
Hana Gregorová

Slovenská herečka, žijúca v Českej republike sa narodila 20. augusta 1952 v Bratislave. Bola manželkou českého herca Radka Brzobohatého, s ktorým má syna Ondřeja. Z prvého manželstva s jordánskym manželom Gassanom má dcéru Rolu. V živote Hany Gregorovej dominovala láska. V čase, keď študovala herectvo na VŠMU v Bratislave sa zaľúbila do jordánskeho mladíka Gassana študujúceho medicínu. Fešný záletník a Casanova, ktorý po stretnutí s Hanou stratil hlavu a zaľúbil sa. V tom čase však chodenie s arabom bolo spoločensky neprijateľné. Nehovoriac o tom, ako ťažko prijali informáciu Hanini rodičia. Nakoniec si však Gassana obľúbili a mladí sa vzali v lete v roku 1976. O rok na to sa im narodila dcéra Rola. Aj mladá, krásna Hana bola v obľube Gassanovej rodiny. No každá ďalšia návšteva v emirátoch bola pre ňu problémová, nakoľko bola potrebná cestovná doložka. Istý čas žili v Dubaji, ale rodičia na Slovensku jej veľmi chýbali. Mladí manželia sa rozhodovali, kde vlastne napokon budú žiť.

A vtedy prišla ponuka od režiséra Martina Hollého na rolu vo filme ,,Noční jazdci“.

Filmovanie prebiehalo na Slovensku, vo Vysokých Tatrách a hoci to bolo v horskom chladnom prostredí, bolo horúco.
Český herec pôvodom zo slovenských Vrútok, idol tisícok žien, Radek Brzobohatý a zmyselná Hana Gregorová podľahli vzájomnému pokušeniu. Svojim srdciam nedokázali rozkázať a v časoch, keď sa kultový film dostával práve do kín, obaja už podpisovali rozvodové listiny so svojimi zákonitými partnermi. Ich manželstvo napriek neprajníkom vydržalo viac ako tridsať rokov. Narodil sa im syn Ondřej. Ako sama temperamentná herečka vraví, u nich doma bolo vždy živo. Hovorí sa, že láska sa testuje v problémovom období.
Keď sa Radkovi Brzobohatému už nedostávalo dostatok hereckých príležitostí, rozhodla sa Hana v roku 2004 založiť pre nich vlastnú divadelnú spoločnosť, s ktorou by chodili na zájazdy. Finančne náročný projekt zvládli a Divadlo Radka Brzobohatého si získalo svoje meno. Láska, ktorá vznikla v nádhernom tatranskom prostredí vydržala až do Radkovej smrti v roku 2012. Veľkorysosť Hany sa prejavila aj na pohrebe, kde prejavila poďakovanie aj za minulé Radkove vzťahy, za všetky ženy, ktoré mohli kráčať kus života po jeho boku.

Štyri roky po smrti svojej veľkej lásky je Hana opäť vo vzťahu.

Vo vzťahu s oveľa oveľa mladším mužom, ako káže morálka.
Nikto nemôže nahradiť lásky minulé, no život ide ďalej. Hana vie, čo od života chce. Lásku. A láska praje otvoreným srdciam a to v každom veku. Opovrhnutia a kritika niektorých ľudí sú možno daňou za to, čo iní možno ani neokúsia. Za cit najkrajší na svete, za lásku, na ktorú má právo každý.
Možno nebude trvať večnosť, ale ten čas strávený po boku milujúcej osoby, stojí za to.
,,Nikdy som nežiarlila.“ ,,Každá žena by mala byť dostatočne sebavedomá a svoju ženskosť vedieť predať.“ Hana Gregorová
Hana Gregorová hrala v nespočetnom množstve TV seriáloch, TV filmoch, inscenácií, či rozprávok. Jej kultové filmy sú ,,Noční jazdci“ (1981),,, Tisícročná včela l., ll.“(1983), ,,Kára plná bolesti“(1985), zo seriálov u nás známe ,,Odsúdené“, ,,Chlapi neplačú“, či známa rozprávka ,,Plavčík a Vratko“.
V dnešnej dobe šéfuje Divadlu Radka Brzobohatého.

Vaša Iwka

http://zivotopis.osobnosti.cz/hana-gregorova.php
Foto:/http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=lide&foto1=ROF5b48fb_greg.jpg

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.