Navrátenie dôveryhodnosti, Katarína Macháčková – poslankyňa NR SR

Je ženou, ktorú nezlomila vidina prospechov, ženou, ktorá nevymenila ponúkané výhody za zásady. Je zvolenou poslankyňou Národnej Rady SR s počtom preferenčných hlasov 19 587. Jej najdôležitejším cieľom je obnoviť a navrátiť dôveryhodnosť v politikov. Odpovede Kataríny Macháčkovej na moje otázky sú odpoveďami ženy, ktorá má štýl, odvahu a rovnú chrbticu.

Čo pre Vás znamená úspech?
Úspech je pre mňa osobne odmenou za snahu byť v niečom dobrá. Keď človek niečomu obetuje čas, energiu a časť svojho života úspech je pre neho prirodzenou satisfakciou. Musím zdôrazniť, že ja osobne nepokladám za úspech len výhry v pracovnom živote. Najväčším úspechom je pre mňa moja najbližšia rodina, ktorá za každých okolností stojí pri mne a každý jeden deň ďakujem, že ich mám.

Aká téma je pre Vás najdôležitejšia, ktorej sa budete v novom parlamente venovať?
Rozhodla som sa vstúpiť do veľkej politiky, aby som pomohla riešiť niektoré problémy v regióne, na ktoré ako primátorka okresného mesta nemám dosah a ani by som ho nemala, keby som nevstúpila do veľkej politiky. Myslím tým predovšetkým problémy, týkajúce sa dopravnej infraštruktúry, konkrétne cesty R2 medzi Prievidzou a Trenčínom, urýchlenie výstavby obchvatu mesta Prievidza. Ďalej by som chcela zmeniť situáciu, aby nedochádzalo k tomu, že vrátime finančné prostriedky z EÚ a nedáme ich mestu alebo obci len preto, že ich primátor nie je v tej správnej politickej strane. A mojím najdôležitejším cieľom je obnoviť a navrátiť dôveryhodnosť v politikov. Výsledok volieb je práve dôkazom o tom, že dôvera sa úplne stratila a to považujem za zásadný problém Slovenskej republiky. Takže mojím prvým cieľom bude snaha, aby ma ľudia – voliči za takéhoto politika považovali.

Čo pre Vás znamená štýl?
Štýl je pre mňa možnosť vyjadrenia osobnosti aj spôsob náhľadu na život. Čo sa týka môjho životného štýlu, považujem sa za konzervatívneho človeka, pre ktorého okrem rodiny je práca životným poslaním. Žijem veľmi rýchlo, každý deň sa musím rozhodovať a riešiť problémy v meste. V podstate mi tento aktívny spôsob života vyhovuje, lebo neviem si predstaviť stereotypný život bez toho, aby som po sebe zanechala nejakú stopu v podobe zlepšenia života ľudí u nás v Prievidzi a teraz i na Slovensku.

Čo sa týka štýlu v chápaní módy, musím sa priznať, že mojou veľkou záľubou je navrhovanie konfekcie, ktorú si dávam šiť. Po skončení ZŠ som chcela ísť študovať módne návrhárstvo, ale výchovná poradkyňa ma presvedčila, vzhľadom k mojím dobrým študijným výsledkom a rozhodla som sa pre štúdium na gymnáziu. Nakupovanie látok, gombíkov a kreslenie modelov 🙂 mi zostalo ako záľuba. Ak by som mala charakterizovať svoj štýl obliekania, je skôr elegantný s originálnymi prvkami a dôrazom na kvalitné vypracovanie a detaily.

 

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

Prečítajte si, ako odpovedali na rovnaké otázky ďalšie úspešné poslankyne.

 

lucia nicholsonova Naprávanie skrivodlivosti sveta, Lucia Nicholsonová – poslankyňa NR SR

 

 

 

Bobrík odvahy, Veronika Remišová – poslankyňa NR SRremisova

 

 

 

 

Jana Kissova Cieľavedomé snaženie, Jana Kiššová – poslankyňa NR SR

 

 

 

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.