Koľko ovocia dať do smoothie?

Záhada, ktorá je vyriešená. Smoothie môžeme zaradiť medzi jedno z najrýchlejších, najjednoduchších a najzdravších raňajok. Niekto môže mať však obavy o množstvo sacharidov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Dietologičky Leslie Langevin, Stephanie Clarke a Willow Jarosh tvrdia, že pri ovocnom smoothie treba len dbať na niekoľko vecí.

Podľa nich cukor v ovocí sa líši v tom, že so sebou prináša vlákninu, vitamíny a minerály. Avšak príliš veľa cukru v akejkoľvek forme môže spôsobiť prudký nárast hladiny cukru v krvi. Teda smoothie zložené len z ovocia nie je ten najlepší nápad, pretože je to veľká dávka cukru. Usilujte sa nanajvýš o dve šálky ovocia, to pomôže udržať sacharidy medzi 50 až 60 gramami. Vyberte si ovocie, ktoré má nižší obsah cukru – napríklad maliny, jahody a černice.

smoothie

Vaše smoothie by malo tiež obsahovať vlákninu (5 až 10 gramov), takže pridajte zeleninu ako je špenát, brokolica a tiež orieška a semienka ako sú mandle a chia semienka. To pomôže, aby ste sa po vašom smoothie cítili dlhšie plnší. Proteín je tiež dôležitý (10 až 15 gramov), takže nezabudnite na tofu, fazuľu, orechy, semienka či nízkotučný jogurt. Proteínové prášky sú tiež jednoduchý spôsob, ako získať veľké množstvo bielkovín.

Ďalšia vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, je nepridávať žiadne sladidlá do mixéra. Med, agáve alebo javorový sirup nie sú nutné, pretože ovocie prirodzene smoothie osladí. A ak sa sladidiel neviete vzdať, dodržte aspoň pravidlo, že nie viac ako 1 čajovú lyžičku.

Ak teda dodržíte pravidlo maximálne dvoch šálok ovocia a žiadne sladidlá, môžete si smoothie užívať bez akýchkoľvek výčitiek. 🙂

Lu

Prečítajte si tiež: 15 minútovka ženy so štýlom – začnime ráno s Chia

Voľne preložené z http://www.womenshealthmag.com/food/how-much-fruit-should-go-in-smoothie

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.