15 minútovka ženy so štýlom – začnime ráno s Chia

Dnešnú 15 minútovku venujeme superpotravine Chia. Každé ráno počas nasledujúcich 7 dní si pripravíme chutné raňajky z týchto semienok pre naše zdravie a naladenie tela na leto.

Chia semienka stačí namočiť 10 minút pred spracovaním do vody a sú pripravené spríjemniť nám chuť a dodať potrebnú raňajkovú silu.

shutterstock_402404359Namočené Chia semienka zmiešame s ovocím, kokosovým mliekom, vanilkou. Na ďalšie raňajky môžeme použiť všetko, čo máme doma k dispozícii. Vločky, madľové, sójové alebo iné mlieko, sušené ovocie, med…

 

 

Superpotravina Chia sú jedlé semienka púštnej rastliny Salvia Hispanica.  Táto rastlina rastie v Mexiku. Slovo „Chia“ znamená v jazyku Majov „sila“.

shutterstock_371073617Chia semienka sú koncentrovanou superpotravinou, obsahujúcou zdraviu prospešné omega-3-mastné kyseliny, proteíny, vlákninu, antioxidanty, vitamíny a minerály. Obsahujú vysoký podiel vápnika. Tiež obsahujú bór, ktorý pomáha dostať vápnik do kostí. Neobsahujú lepok a ako také sú superpotravinou pre ľudí citlivých na lepok. Pridaním chia semienok do vašich raňajok docielite výrazný nárast ich nutričnej hodnoty.

 

Video recept:

Facebook komentár