Zdravie nadovšetko, zlaté pravidlá zdravia podľa Kacudza Niši

 

Japonský vedec, profesor a klasik prirodzenej liečby Kacudza Niši je príkladom, že je možné sám seba vyliečiť. Niši trpel mnohými chorobami a upevnenie zdravia bolo pre neho otázkou života a smrti. Kacudzo Niši preskúmal a sám na sebe vyskúšal mnohé liečebné postupy, medzi ktorými boli staroegyptské liečebné praktiky, ďalej liečebné praktiky čínskeho, tibetského a filipínskeho lekárstva. Poznatky z jogy, dietológie, bioenergetiky, vodoliečby dotvorili ucelený systém Systémov zdravia, ktoré vytvoril Niši.

Systémy zdravia podľa Niši predstavujú ucelenú filozofiu, životný štýl a život podľa prírodných zákonov. Tieto metodiky využíva v Tokiu celý inštitút.

Dnes vám predstavíme prvé tri pravidlá zdravia:

 

Zlaté pravidlá zdravia podľa Kacudza Niši

Tvrdá posteľ

Hovorí sa, že ak máte mnoho chorôb, mali by ste začať liečiť chrbticu, a aby bola chrbtica v poriadku, základom je tvrdá posteľ.

Tvrdý vankúš

Tvrdý vankúš je rovnako dôležitý, ako tvrdá posteľ. Vankúš má byť tak veľký, aby zaplnil miesto medzi temenom a lopatkami. Veľké a mäkké vankúše sa nám môžu javiť ako pohodlné, ale skutočnosť je taká, že nám krivia krk. V Japonsku hovoria: „Zakrivený krk – znak krátkeho života.“

Cvičenie cviku zlatá rybka

viber image

Ľahnite si na chrbát, najlepšie na zem. Rozpažte natiahnuté ruky, natiahnite nohy, chodidlá oprite o päty kolmo k telu, špičky priťahujte k tvári. Chrbát, bedrá a päty pritlačte k zemi.

Niekoľkokrát sa striedavo ponaťahujte a pritom počítajte do sedem. Naťahujte sa tak, akoby ste chceli roztiahnuť chrbticu do strán. Pravú pätu posúvajte po podlahe dopredu a upažené ruky ťahajte na opačnú stranu. To isté následne robte s ľavou nohou.

Potom spojte dlane a položte ich pod krčné obratle, spojte nohy a päty ťahajte k tvári. V tejto polohe začnite vibrovať tak, ako rybička. Vibrujte 1-2 minúty sprava doľava. Telo nechajte vibrovať doľava a doprava, v žiadnom prípade hore a dole.

Cvik by sa mal robiť denne, ráno a večer.

 

Na ďalšie zlaté pravidlá podľa Kacudza Niši, sa môžete tešiť opäť o týždeň.

 

Redakcia Ženy so štýlom

 

Prečítajte si tiež: 15 minútovka ženy so štýlom I. – Cvičenie 5 Tibeťanov

 

Zdroj: Niši, K.: System zdraví. Bratislava : EUGENIKA, 2016. 284 s.

Facebook komentár