PLEŤOVÉ OLEJE: 5 DÔVODOV, PREČO ICH ZARADIŤ DO STAROSTLIVOSTI O PLEŤ

Ešte stále sa im vyhýbate? Pleťové oleje miluje každá pleť a ak ste sa im doposiaľ oblúkom vyhýbali, je najvyšší čas spoznať ich čaro. Pokožke dokážu priniesť množstvo benefitov však len vtedy, ak si vyberiete správne.

ROKMI OVERENÉ

Mandľový, ricínový či sezamový olej milovali už v starovekom Egypte nielen ako elixír mladosti a krásnej pružnej pleti. V Grécku nedali dopustiť na olej olivový, ktorý pleť dokonale zvlhčoval a stredovekej Európe sa obľube tešili nielen extrakty zo semien, ale tiež unikátne účinky aloe vera či voňavého rozmarínu. Pleťové oleje vo forme, ako ich poznáme dnes sú opradené mýtmi, ktoré treba raz a navždy zbúrať. A ak sa obávate, že vaša pokožka bude po nich príliš mastná, presvedčíme vás o opaku. Do starostlivosti o pleť jednoducho patria a ich miesto je nezastupiteľné.

ICH ÚLOHOU NIE JE HYDRATOVAŤ

Slivkový olej LE PRUNIER

Aj vás táto informácia prekvapila? Naozaj je tomu tak. V porovnaní s pleťovými krémami oleje naozaj pleť nehydratujú. Ich úloha je ale o čosi sofistikovanejšia. Čistý prírodný olej neobsahuje vodu, preto pleti vlhkosť nepridávajú. Dokážu ju ale v pokožke uzamknúť a to je presne to, čo pokožka nielen potrebuje, ale z dlhodobého hľadiska aj ocení. Pri vhodne zvolenej starostlivosti pleť neostáva mastná a póry sa neupchávajú. Trápi vás mastná pleť a trúfate si už teraz povedať, že oleje nie sú nič pre vás? Práve naopak. Použitím vhodného oleja, akým je napríklad olej jojobový, dokážete produkciu kožného mazu regulovať tým, že napodobní prirodzený kožný maz, vyváži jeho produkciu a tým zníži nadmerný lesk.

BENEFITY PLEŤOVÝCH OLEJOV

Slivkový olej LE PRUNIER

Rozžiaria pleť, upokojujú, bojujú proti vráskam, obsahujú množstvo antioxidantov a výživných látok. A to je iba začiatok. Čo všetko kvalitné pleťové oleje dokážu?

  • Zlepšená textúra pleti 

Predispozícia pleti sa zmeniť nedá, viete jej však pomôcť v tom, ako bude pôsobiť. Pleťové oleje pomáhajú zlepšiť textúru pleti tým, že zvyšujú nielen elasticitu pokožky, ale podporujú aj prirodzenú obnovu buniek. Pleť bez nežiadúcich nerovností nie je nedosiahnuteľným cieľom. 

  • Posilnená a vyživená pleť

Malá fľaštička ukrýva naozaj nespočetné množstvo látok, za ktorú sa pleť odvďačí. Vďaka antioxidantom, esenciálnym mastným kyselinám ale aj minerálom a vitamínov je pokožka bohato posilnená, vyživená a zvyšuje sa a jej prirodzená obranyschopnosť.

  • Vláčna a rozjasnená pleť

Sen každej ženy. Pravidelným používaním kvalitných pleťových olejov sa naozaj prepracujete k pokožke, ktorá bude plná života a žiarivého vzhľadu. Zázraky nečakajte na počkanie, regenerácia buniek vyžaduje istý čas. 

  • Zdravá a ošetrená pleť

Pleťové oleje sú vhodné naozaj pre každý typ pleti. Aj preto, že veľké množstvo z nich disponuje protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Dokážu pleť v dlhodobom horizonte liečiť, poradia si s akné, podráždením aj začervenaním. Tu však viac ako inokedy platí, že olej treba vybrať zodpovedne. Vhodný je olej čajovníkový, levanduľový, šípkový či makový. 

  • Čistá pleť bez nadmerného mazu

Nepochybnou výhodou olejov ale aj prípravkov na olejovej báze je, že dokážu pleť nielen vyčistiť. Starajú sa tiež o to, aby pokožka nebola neprimerane odmastená. Naopak, podporujú rovnováhu vlhkosti pokožky, ktorá je mimoriadne dôležitá. Ešte stále váhate ako zlepšiť vzhľad a zdravie pleti?

Michaela

Foto: Shutterstock 

Facebook komentár