10 vecí, ktoré by každá žena mala vedieť o svojom tele

Naše telá sú úžasné, umožňujú nám urobiť neuveriteľne veľa. Všetky fungujú podobným spôsobom, ale zároveň sú toľkých rôznych tvarov a veľkostí. V tomto článku si povieme o 10 veciach, ktoré by mala každá žena vedieť a nikdy nezabudnúť, pokiaľ ide o jej nádherné telo.

shutterstock_250353298#1 Máte len jedno

Tento fakt je možno zrejmý, ale nemal by byť braný na ľahkú váhu. Začnite sa starať o svoje telo a časom budete vďačné svojmu mladšiemu ja. Čím lepšie sa staráte, tým lepšie sa bude cítiť. Je to naozaj jednoduché.

#shutterstock_3579103312 Vaša chuť k jedlu bude kolísať

Keď ste hladná, mali by ste sa najesť, aj keď ste naposledy jedla pred hodinou. Koľko zjete sa môže meniť, ale ak cítite hlad, ktorý sa nedá zahnať pohárom vody, neignorujte ho. Môže to znamenať, že budete jesť o niečo viac jeden deň, ako druhý, ale nebojte sa, všetko sa to vyrovná.

#shutterstock_1165412833 Mali by ste piť veľa vody

Túto radu počúvame z každej strany, pretože to dôležitá informácia, ktorá stojí za opakovanie. Dehydratácia môže spôsobiť najrôznejšie problémy. Nehovoriac o tom, že naše telo je zložené viac ako 60% vody. Udržujte vaše telo hydratované a budete sa cítiť dobre.

#shutterstock_807580184 Mali by ste spať dostatočný počet hodín

Vaše telo potrebuje čas na odpočinok a dobitie energie. Všetky vieme, že nedostatok spánku možeme cítiť na druhý deň, čo môže ovplyvniť veľa vecí vo vašom každodennom živote, či už pracovný výkon alebo napríklad náladu. Dostatok spánku urobí váš život jednoduchším a vaše telo bude zdravšie. 

#shutterstock_2719795705 Keď sa cítite dobre, dobre vyzeráte

Keď sa staráte o svoje telo, budete sa cítiť dobre, a keď sa cítite úžasne, vyzeráte úžasne. Je to úplne jednoduché. Ak sa o seba nestaráte, je viac než pravdepodobné, že sa to odrazí na vašej nálade, a tak aj na tom, ako vidíte samú seba.

#shutterstock_3180605996 Nikto nekritizuje vaše telo tak, ako vy sama

Väčšinou len ženy samotné sú vystresované z toho, ako ich telo vyzerá. Plus ľudia sa viac sústredia na to, aký pocit v nich vyvoláte, ako na malé veci, ktoré len vy považujete za veľký problém.

 

#shutterstock_2003451087 Priberanie a chudnutie trvá, nestane sa za noc

Pokiaľ si chcete dať pizzu alebo kúsok torty raz za čas, nezničíte si zdravie. Záleží na tom, ako jete väčšinu času. Vaša hmotnosť sa bude meniť v závislosti na celkovom jedálničku a zmena je zvyčajne veľmi pozvoľná.

#shutterstock_1444874358 Pri cvičení sa cítite dobre

Čítate dobre. Naozaj sa pri cvičení môžete cítiť dobre. Keď sa dostanete do rutiny, budete sa z cvičenia tešiť čoraz viac a viac. Vaše telo sa chce hýbať a byť silné, čo bude na oplátku prínosom pre vaše celkové zdravie. Takže cvičenie nezanedbávať.

 

 

#shutterstock_1990695359 Vaše ženské partie sú v poriadku

Naše ženské partie môžu byť najrôznejších tvarov a farieb. Nie je to nič, za čo by ste sa mali hanbiť alebo si robiť starosti, pokiaľ sa niečo nezmení znateľne a drasticky. Ak sa tak stane, treba ísť k lekárovi, inak ste úplne v pohode.

#shutterstock_15069385410 Vaša veľkosť neurčuje vaše zdravie

Žena môže byť naozaj chudá a totálne bez kondičky, zatiaľ čo tá, ktorá je oveľa väčšia, môže byť vo výbornej forme. Každá sme iná a to je to krásne. Takže neporovnávajte svoju veľkosť s ostatnými. Starajte sa o to či sa cítite dobre alebo nie, pretože ako sme už spomenuli: ak sa cítite úžasne, vyzeráte úžasne.

Mohlo by vás tiež zaujímať od autorky:

Pôvodne uverejnené na www.careergirldaily.com, autorka: Lindy Callahan

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.