10 pravidiel, ktoré dodržujú ženy s dokonalou pleťou

Často sa prichytím pri tom, že uprene hľadím na ženy s dokonalou pleťou a žasnem, ako je to možné. Hydratačný krém? Alebo žeby to bol odličovač? Keďže sa mi už hádať nechce, pozbierali sme pre vás tipy od top odborníkov, aby sme zistili, ako sa dopracovať k perfektnej pleti.

Na noc nepoužívajú ťažké hydratačné krémy.
Séra by ste mali používať pod hydratačný krém aj cez deň, večer krém úplne vynechajte. Nočné hydratačné krémy sa ťažko vstrebávajú a ostávajú iba na povrchu. Pleť sa prirodzene regeneruje sama počas noci, tak jej napomôžte kvalitným sérom a zbytočne ju nezaťažujte.

ZSS_plet1

Hydratujú navonok aj zvnútra.
Počas spánku sa prirodzene stráca hydratácia, čo môže mať za následok opuchnuté oči, kruhy pod očami a nezdravú pokožku. Je dôležité, aby ste sa hydratovali aj zvnútra. Pite cez deň aj večer veľa vody a na pleť používajte prípravky, ktoré obsahujú kyselinu hyaluronovú, ktorá je neuveriteľne hydratačná.

Pred spaním používajú masky.
Vaša pokožka absorbuje o viac ako 60% lepšie pred spaním. Toto je aj najlepší čas na regeneráciu. Dva až trikrát za týždeň pužite masku buď namiesto nočného krému, alebo pred jeho aplikáciou.

ZSS_plet2

Zdravo sa stravujú.
To, čo jeme sa odzrkadľuje na pokožke. Pite veľa vody a jedzte vyváženú stravu plnú vlákniny. Je tiež dôležité jesť potraviny ktoré sú protizápalové a majú vysoký obsah antioxidantov, ako napríklad čučoriedky alebo kel.

Pravidelne si masírujú tvár.
Masáže tváre zvyšujú prietok krvi, ukľudňujú nervové zakončenia, pomáhajú uvoľňovať svaly, spevňujú a pomáhajú pri opuchoch. Použite olej, detský olej, jemné čistiace mydlo alebo krém. Aplikujte ich suchými rukami na suchú pokožku celej tváre vrátane očných viečok. Uvoľnite sa, nechajte zo seba opadnúť stres a doprajte si minútovú masáž. Po masáži si dajte na tvár horúci uterák. Takýmto štýlom sa môžete jemne zbaviť nečistôt a odumretej kože, jedná sa teda aj o príjemnú alternatívu k agresívnym peelingom.

Používajú retinol
Retinol je jedna z najúčinnejších látok proti známkam starnutia. Mali by ste používať najmenej každú druhú noc. Pomáha redukovať vrásky, pôsobí na prirodzený kolagén a pokožka po ňom pôsobí pevnejšie a rozjasnene.

Poriadne si čistia pleť.
Odmaľovať sa každý večer je jedno pravidlo, ktoré by ste nikdy nemali porušiť. Mali by ste tiež každý deň používať jemný peeling. Čím je pokožka čistejšia, tým je lepšie pripravená na ďalšie prípravky. Ak máte čistú pokožku, hydratačné krémy a séra sa vstrebávajú hlbšie.

ZSS_plet3

Používajú toner.
Dôležitý krok počas vašej nočnej rutiny by mal byť kvalitný toner. Ten dokonale očistí vašu pokožku od zvyškov odličovača, minerálov z vody, soli, makeupu a iných nečistôt. Ak tento krok vynecháte, môžete si spôsobiť fľakatú pokožku, pretože vaša pokožka nebola dostatočne čistá. Skončiť tak môžete s  podráždenou pokožkou či vyrážkami.

Pleť si čistia v dvoch krokoch.
Už vieme, že čistá pleť je základ, takže ako na to? Suchú pokožku krátko pomasírujte olejovým odličovačom a potom pokračujte mydlom alebo penovým čističom.

Správne pleť hydratujú.
Ak chcete mať krásnu pokožku, mali by ste dosiahnuť čo najväčšiu hydratáciu. Ako na to? Je potrebné, aby ste vrstvili rôzne prípravky. Len kto vie, čo ide skôr, či krém, či sérum… Pomôckou je tzv. L.O.C. teória. L.O.C znamená Liquid, Oil, Cream, teda tekutina, olej, krém. Začnite vždy s tonizačnými vodami, prejdite k oleju alebo séru a starostlivosť ukončite krémom. Takýmto spôsobom dosiahnete maximálnu hydratáciu a vaša dokonalá pleť bude žiariť.

Prečítajte si tiež:  10 vecí, ktoré by každá žena mala vedieť o svojom tele

zdroj: https://www.newbeauty.com/slideshow/2099-10-things-people-with-perfect-skin-always-do/8/

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.