Prechádza láska cez žalúdok?

Hovorí sa, že láska prechádza cez žalúdok. Je to naozaj tak? Nie je to len povera, ktorá roky rokúce straší mladé ženy? Niektoré, čo nevedia variť, špekulujú, či sa vôbec niekedy vydajú…
Ja sama som milovníčka kuchyne. Rada nielen jem, ale aj varím, pečiem a tvorím chutné prekvapenia pre mojich blízkych. Vymýšľam si rôzne recepty a aj pôvodné recepty dokážem pomeniť od hora dole.

Hovorí sa, že chlapa si jedlom dokážeme udržať. Vraj, keď má plné brucho je šťastný a spokojný.

Ten môj má s jedlom úplne iný vzťah. Nepotrebuje žiť, aby jedol, ale je, aby žil. To znamená, že aj keď skoro každodenne varím a pečiem, jeho len tak jedlom nezvediem. Jedlom rozvoňaný dom mu vôbec nič nerobí. A pokiaľ jeho telo nesignalizuje hlad, tak málokedy ochutná.

Tak ako to vlastne naozaj funguje?

Mám chlapa, ktorému láska neprechádza cez žalúdok? Dovolím si tvrdiť, že naša láska je skvelá, ozajstná, dlhoročná a verím, že naveky. Neservírujem mu na tanier jedlo. Servírujem mu lásku a porozumenie. Snažím sa mu ako dezert ponúknuť svoje uši, ktoré ho počúvajú a voľnosť, ktorú pri svojich záľubách potrebuje.

Na oplátku on mne servíruje dôveru, ponúka mi ako druhý chod svoju ochrannú náruč, a ako dezert mi ponúka čas pre seba.

Toto sú jedlá, ktoré nám doma prechádzajú žalúdkom. Toto sú dobroty, ktorým v našom vzťahu veríme. A ako je to u vás? Váš milovaný má radšej naservírované chutné jedlo alebo vaše srdce?

 

Viki

Prečítajte si tiež: Vášen pre jedlo

Facebook komentár
Viki Fľaková

Viki Fľaková

Vo všetkých situáciach sa snažím nachádzať to dobré. Občas je to ťažké, ale to je predsa to životné dobrodružstvo.