9 tipov, ako zastaviť nočné prejedanie

Ako znížiť svoje chute a zastaviť nočné prejedanie? Tu je niekoľko tipov:

1. Jedzte pravidelne po celý deň
Prvý tip na to, ako zastaviť prejedanie v noci, je pozrieť sa na to, čo jete počas dňa. Ak máte vo zvyku zjesť väčšinu jedla práve neskoro v noci, budete musieť postupne zmeniť tento zvyk. Začnite tým, že do svojho jedálnička zaradíte aj desiatu a olovrant, a to zníži vašu nočnú chuť na jedlo a pomaly sa dostanete späť na pravidelný stravovací návyk.

2. Nevynechávajte raňajky
Začnite každý jeden deň s dobrými raňajkami a zistíte, že budete jesť viac v priebehu dňa a menej v noci. Raňajky naštartujú váš metabolizmus.

3. Zaoberajte sa nejakou aktivitou
Mnohí v noci jedia z čistej nudy. Choďte von, čítajte knihu alebo robte niečo kreatívne, napríklad namaľujte obraz. Ak zamestnáte vaše ruky a myseľ, je menej pravdepodobné, že sa budete prejedať.

1

4. Pite horúci nápoj pred spaním
Teplý nápoj vám pomôže zaspať a zastaví pocit hladu. Samozrejme, malo by ísť o nápoj bez kofeínu.

5. Relaxujte predtým, než idete do postele
Ďalšou príčinou jedenia v noci je stres. Ak cítite stres, je ťažké zaspať a to je dôvod, prečo sa veľa ľudí obráti práve na jedlo a upokojí sa ním. Skúste relaxovať vo večerných hodinách tým, že budete počúvať nejakú upokojujúcu hudbu alebo meditujte.

6. Nenechajte sa večer vyhladovať
Niektorí ľudia robia tú chybu, že po určitej hodine večer už nejedia nič, ale to môže byť kontraproduktívne. Ak sa večer cítite hladní, potom zjedzte niečo malé a zdravé. Tým skôr odoláte pokušeniu v noci.

7. Zmeňte vašu rutinu a zvyk
Skúste sa vymaniť z bežných situácií, ktoré máte spojené s jedlom. Najobvyklejšou je práve pozerať TV neskoro v noci a niečo pri tom maškrtiť.

2

8. Regulujte váš spánok
Pokúste sa zaviesť pravidelný režim tým, že pôjdete do postele v rovnakom čase každú noc a vstávať budete v ten istý čas. Vaše telo potrebuje pravidelný režim, aby ste sa cítili oddýchnutí, pretože pri nedostatku spánku sa budete cítiť hladní.

9. Nezabudnite, že raňajky nie sú ďaleko
Keď dostanete chuť na jedlo neskoro večer, pokúste sa si pripomenúť, že raňajky nie sú tak ďaleko. Ak budete jesť neskoro v noci, potom je pravdepodobné, že nebudete chcieť raňajkovať v doobedňajších hodinách a opäť ste v začarovanom kruhu.

Lu

Prečítajte si tiež: Ženské záležitosti

Voľne preložené z http://www.beautyandtips.com/health-tips-2/how-to-stop-binge-eating-at-night/

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.