10 spôsobov ako vyzerať mladšie (a bez plastiky)

My ženy, keď máme –násť, snažíme sa vyzerať staršie. A potom od určitého veku, je to presne naopak – snažíme sa vyzerať na menej rokov, než v skutočnosti máme 🙂 Tu je 10 úplne jednoduchých tipov, ktoré môžu k tomu dopomôcť a to bez kozmetickej chirurgie alebo nákladného osobného trénera.

1. Začnite s vašimi rukami
Vaše ruky sú často prvým miestom, ktoré naozaj ukazuje váš vek. Postačí dobrá starostlivosť – hydratovať ich a natierať opaľovacím krémom každý deň. Na ruky často zabúdame, a preto si stačí len zvyknúť, že vždy, keď budete krémovať tvár, výživu doprajte aj svojim rukám.

2. Rozjasnite váš úsmev
Káva a červené víno môžu dať zubom žltý nádych a vy budete vyzerať staršie. Dnes existujú rôzne spôsoby, ako zuby vybieliť. Dojem belších zubov môžete vytvoriť taktiež tým, že budete nosiť správny odtieň rúžu – taký, ktorý má červené alebo modré tóny. O tom, ako si môžete rozjasniť úsmev doma, si prečítate tu. 

3. Napumpujte svoje pery
Ďalším znamením pribúdajúcich rokov je to, že vaše pery sa stenčujú, pretože telo produkuje menej kolagénu. Nemusíte sa uchýliť k botoxu, dnes už existujú rôzne rúže a lesky, ktoré pery zväčšia. A ak preferujete niečo prirodzenejšie, tak škoricový prášok zmiešaný s bambuckým maslom môže byť to pravé pre vás.

4. Cvičte častejšie
Stačí len o kúsok viac ako doteraz a budete vyzerať mladšie. Cvičenie vám môže pomôcť schudnúť a budete sa cítiť lepšie. Vaša koža bude vyzerať zdravo a mladistvo, bude žiariť. A ak neviete čo cvičiť, skúste začať jednoducho cvičením na brucho a celé telo – plank, s podrobnou inštruktážou tu.

5. Dajte si záležať na obočí
Toto je jeden z najjednoduchších tipov, ako vyzerať mladšie. Kým tenké obočie sa vám mohlo hodiť v mladšom veku, neskôr tenké obočie vek pridáva. Obočie sa môže vekom stenčiť a vy ho môžete jednoducho vyplniť ceruzkou na obočie. Majte však ľahkú ruku, aby vyzeralo prirodzene.

6. Exfoliácia
Účinný tip, ako vyzerať mladšie, je práve exfoliácia – odstránenie odumretých buniek znamená mladší vzhľad kože a udržuje pokožku čistú. Viac v článku o pleťovom peelingu spolu s receptom na jeden super rýchly pleťový peeling.

7. Zamerajte sa na vaše držanie tela
Ľudia môžu odhadnúť váš vek len tým, že sa pozrú na držanie vášho tela. Ak budete mať hlavu dole a poklesnuté ramená, budete vyzerať staršie, než keď budete držať chrbát rovno a mať vztýčenú hlavu. Pri správnom držaní tela budete teda vyzerať mladšie a sebavedomejšie.

8. Používajte lícenku
Ružové líca sa prirodzene spájajú s mladosťou. Použite jemný odtieň farby na líca, ktorý bude vyzerať, akoby ste sa prirodzene červenali. Opäť, treba mať ľahkú ruku, pretože menej je niekedy viac.

9. Opatrne s makeupom
Niekto si môže mylne myslieť, že čím viac rokov, tým je potreba viac makeupu. Opak je pravdou – ak použijete príliš veľa makeupu, usadí sa na pleti a zvýrazní všetko, čo netreba. Použite ho menej a budete vyzerať mladšie a prirodzenejšie.

10. Hydratujte pokožku každý deň
Každodenná hydratácia má veľký vplyv na to, ako pokožka vyzerá. Dobre hydratovaná pleť vyzerá bacuľatejšie a to znamená, že linky a vrásky budú vyhladenejšie. Skutočne nie je potrebné minúť celý majetok na drahé krémy proti starnutiu, namiesto toho môžete vyskúšať malý (veľký) zázrak z prírody, vhodný tak na telo ako i tvár.

Lu

Prečítajte si tiež: 6 úžasných ranných rituálov

Voľne preložené z http://www.beautyandtips.com/beauty-2/how-to-look-younger-naturally/

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.