Úvod do vášho sveta fitness

Milé dámy, sme si podobní, muži a ženy, ale v niektorých konkrétnych oblastiach, ako sú napríklad intenzita tréningu alebo stravovací program, sa naše cesty rozchádzajú.
Hoci nerád, keďže som muž, musím poukázať na to, že aj my sa máme od vás čo učiť.

Keď príde k cvičeniu, ja ako muž, a vy ženy akoby sme boli z rôznych planét.
Mužská idea, ako sa dostať do formy je zdvíhať železo – čím viac, tým lepšie, viem o čom hovorím…. Stretávam sa s tým denno denne. Vy radšej vytiahnete podložku na jogu.
Koho myšlienka sa zdá byť lepšia?
Neexistuje jednoznačná odpoveď, po rokoch ale vidím, že rovnako ako muži, aj ženy majú mužom čo ponúknuť, poradiť, usmerniť ich, motivovať.

Ako muž, priznávam, že práve vy nás motivujete. Veď pre koho majú byť tie silné paže a široký chrbát či vypracovaný hrudník? Áno, ako muž, aj ja som majster v súťažení, ale niekde to končí, a práve tam ste vy, moja motivácia. Nie je to však iba o motivovaní dobre vyzerať, mnohokrát ste vytrvalejšie, niektoré cviky prevádzate s úžasnou precíznosťou, nasledovať váš príklad by pre mňa osobne mnohokrát znamenalo vyhnúť sa zraneniu.

V čom je vlastne rozdiel?
Motivácia je jedným z hlavných fitness rozdielov medzi pohlaviami.
Často sa stáva, že muži cvičia, pretože chcú mať objem, brušné svalstvo, biceps, stehná, v mnohých ohľadoch muži idú po hmote, väčšie znamená lepšie.
Ja mám program, mám konkrétny cieľ, mám plán a a jednoducho ho chcem splniť.
Cvičenie je pre mňa šport, a robím to preto, že je to zábava, je to o konkurencii, a to je niečo, čo som vždy robil…Pre vás, je cvičenie povrchná záležitosť. Robíte to preto, že vám to pomôže vyzerať lepšie.
Často od vás počúvam, že si myslíte, že sa na vás všetci pozerajú, bojíte sa obliecť si cvičebný úbor. Ja sa nestarám o to ako vyzerám keď cvičím.

Prečo je môj tréning iný ako ten váš?
Ako náhle sa nám podarí prekonať našu počiatočnú neochotu, vy máte tendenciu mať vyvážený prístup k cvičeniu. Vaše cvičenia sú zväčša kombináciou cardia, silového tréningu a praxe mysle a tela, ako je jóga alebo tai chi.
Je tiež viac pravdepodobné, že požiadate o radu, či už osobného trénera alebo pri skupinovom cvičení.
Skôr prijmete radu, osobne denne čelím skutočnosti, že mnohí muži ešte nedozreli a opýtať sa ako cvičiť je pre nich vec ega, myslia si, že zo seba urobia hlupákov ak prejavia nevedomosť, a pritom sa nezmyselnými cvikmi doslova ničia.
Ja dávam prednosť atleticky založeným aktivitám, ktoré nevyžadujú tanec alebo zjavnú koordináciu, vy ženy skôr preferujete aktivity založené na tanečnej báze s tonizáciou a flexibilitou. Mužské telo má tendenciu byť menej flexibilné , ale my sme menej flexibilní vzhľadom k povahe našich tiel, nie preto, že náš tréning zahŕňa menej strečingu.

Vy sa viac podieľate na skupinovej činnosti, pretože máte záujem o sociálny aspekt cvičenia, a pretože sa cítite pohodlnejšie v telocvični, keď ste s ostatnými ľuďmi. Dominujete v skupinách, najmä tých, ktoré sa dotýkajú mysle a techník tela.
Ja sa viac zaujímam o tréning, vy máte viac holistický prístup k zdraviu.
Bez ohľadu na to, akému druhu tréningu dávate prednosť, vo všeobecnosti cvičíte menej ako muži, pričom väčšina z vás uvádza nedostatok času ako dôvod..
Ste príliš zaneprázdnené staraním sa o ostatných, ako by ste sa mali postarať sami o seba. Vaše nadšenie pre rodinu vám zaberá značný čas. Napriek tomu dámy, je dôležité bojovať za právo postarať sa o seba.
Čo vám môžem poradiť? “Ak si nenájdete čas na pár sedení s kvalifikovaným osobným trénerom, ktorý vám pomôže s nastavením tréningu, jednoducho nasledujte moje rady, nič tým nestratíte. V predchádzajúcom článku (“Aká žena je príťažlivá pre mužov?” ) som sa zmienil o tom, že čo je pre jednu z vás dobré, na druhú nemusí platiť, ale celý život je pokus, omyl. 🙂

Majte pekné dni.

Jozef

Prečítajte si tiež: Aká žena je príťažlivá pre mužov?

 

Facebook komentár
Jozef Kmeť

Jozef Kmeť

Som telom aj dušou športovec, mojou doménou sú cudzie jazyky a precestoval som svet hoci milujem teplo domáceho krbu. Aj ja chcem prispieť svojou troškou a obohatiť Ženy so Štýlom o niečo, v čom sa práve vy nájdete.