KĽÚČ KU KRÁSNEJ PLETI? DVOJFÁZOVÉ ČISTENIE PLETI

Zdravá a krásna pleť nie je nedosiahnuteľným cieľom. Predtým, ako sa obklopíte množstvom kozmetických výrobkov, ktoré sľubujú zázraky, začnite jednoduchým a účinným krokom. Správne čistenie pleti je totiž zázrakom, ktorý vaša pleť potrebuje najviac!

ÁNO PRE DVOJFÁZOVÉ ČISTENIE PLETI

Odlíčiť make-up nestačí. A ak sa nelíčite, opláchnuť tvár iba vodou tiež nie. Dvojfázové čistenie pleti je účinná metóda, ktorá kombinuje dva typy čistiacich produktov. V prvom kroku je nutné pleť odlíčiť produktom na olejovej báze. Ten si poradí nielen s make-upom, ale aj s nečistotami, ktorým je pleť počas celého dňa vystavená. V druhom kroku je nutné pleť dočistiť pleťovým mliekom, penou či gélom. Jednoducho produktom, ktorý je na báze vody. Pokožka zostáva nielen čistá, v ideálnom prípade aj hydratovaná. 

Ako funguje dvojfázové čistenie pleti?

Olejový čistiaci produkt sa aplikuje na suchú tvár a masíruje sa jemnými kruhovými pohybmi. Olej efektívne rozpúšťa make-up, nadbytočný olej a nečistoty na povrchu pokožky. V tomto kroku dokážete tiež vyčistiť hlbšie vrstvy pleti a tiež z nej odstrániť baktérie a nečistoty, ktoré spôsobujú vznik akné. Vodou oplachovateľné produkt sa emulguje s vodou a vytvára ľahkú, mliečnu emulziu. Odstraňuje zvyšky oleja a pleť dočistí. Pri výbere vhodného produktu aj ztonizuje a jemne zhydratuje. Dvojfázové čistenie je vhodné pre všetky typy pleti, vrátane mastnej a citlivej. Ide o účinný spôsob, ako dosiahnuť hlboké čistenie, ktoré je pre krásnu a zdravú pokožku alfou a omegou.

VEČER ČISTIŤ NESTAČÍ

Nelíčite sa a ráno si vystačíte s vodou? Chyba! Kľúčom k zdravej a krásnej pleti je jej čistenie bez ohľadu na to, či ste cez deň make-up použili, alebo nie. Rovnako sa nespoliehajte na to, že počas spánku sa neznečistila. Drobné čiastočky prachu a baktérií sú hrozbou vždy a za každých okolností. Pleť čistenie potrebuje. Po celom dni, aj po celej noci. Nezabudnite na tonizáciu, kvalitný hydratačný krém a za každým okolností aj krém s SPF. Za tie kroky a pravidelnú starostlivosť sa vám vaša pleť poďakuje. Nielen sviežim vzhľadom!

Michaela

Foto: Shutterstock

Facebook komentár