Chcete mať belšie zuby?

Takmer všetci chceme mať zuby belšie, než aké ich máme teraz. Je veľké množstvo spôsobov, ktoré dnes sľubujú alabastrový úsmev – napríklad bieliace prúžky alebo stomatologické procedúry. Niektoré z týchto procedúr sú jednoznačne úspešné a vedia zabezpečiť žiarivo biely úsmev.
Ale, akú máme istotu, že sú napríklad bieliace pásiky bezpečné?

jahodyExistuje však ovocie, pomocou ktorého možno zuby prirodzene vybieliť – sú to jahody. Niekto by mohol namietať, že jahody sú príliš chutné a sladké predsa nie je dobré pre zuby. Áno, to je v zásade pravda, ale jahody obsahujú veľa kyseliny jablčnej, ktorá zuby bieli. Takto sa viete zbaviť škvŕn od kávy či vína.

Recept, ako vybieliť zuby pomocou jahôd z health.com:
Budete potrebovať 1 jahodu a ½ čajovej lyžičky jedlej sódy. Rozdrvte jahodu na kašu a zmiešajte so sódou. Túto zmes naneste na mäkkú kefku a jemne si umyte zuby. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom s kefkou a zubnou pastou dôkladne odstráňte zmes. Opláchnite. Tento recept môžete použiť 1x za týždeň. Ak by ste túto zmes používali príliš často, kyselina by mohla poškodiť vaše zuby.

Lu

Prečítajte si tiež: Jedno jablko denne a nebudete potrebovať lekára?

Zdroj: http://recipes.howstuffworks.com/whiten-teeth-with-strawberries.htm

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.