Joga doma? Bez problémov

O tom, že joga je stále viac a viac populárna, nemám pochýb. Cvičia ju ženy, muži a aj deti. Starší aj mladší. Nemá pevne stanovené pravidlá, každý cvičí tak, ako mu vlastné telo dovolí.

V článku Keď je joga viac než len cvičenie popisujem, aká bola moja prvá hodina jogy, a tiež aké benefity toto cvičenie má.
Keď som s jogou začínala, nakúpila som si všetko možné a nemožné … Podložku, tašku na podložku, bloky na jogu (sú to pomôcky pri rôznych pozíciách, napríklad na udržanie stability či správnej polohy tela pri cvičení), popruh, špeciálne jogové ponožky, podprsenku, oblečenie …

S odstupom času viem povedať, že ak chce niekto cvičiť jogu, potrebuje nutne len dve veci. Prvou je podložka (na začiatok nie je potrebné veľa investovať, moja prvá joga doma bola na obyčajnej karimatke za pár eur a síce to bolo menej komfortné, ale zacvičiť som si zacvičila) a chuť. Priestoru nie je treba veľa a dá sa cvičiť kdekoľvek – aj na chodbe, ak sa tam zmestí podložka. Oblečenie postačí akékoľvek pohodlné, športové.

Ak práve cvičím doma, tak si púšťam videá z youtube a dám ruku do ohňa za to, že ak nie ste skúsení jogíni, tak sa aj zapotíte. Ak vás joga chytí, investícia do kvalitnej podložky sa istotne oplatí – ak si kúpite jogovú podložku za pár eur, o pár mesiacov budete musieť kupovať znova. Lacnejšie podložky skrátka toho veľa pri pravidelnom cvičení nevydržia.
Pri cvičení doma osobne preferujem jeden konkrétny youtube kanál s konkrétnou ženou, ktorá má s jogou bohaté skúsenosti a je inštruktorkou jogy. Videla som aj iné „pokusy“ o jogu na youtube a tie by sa dali cvičiť jedine vtedy, ak by ste si chceli ublížiť.

20 minút jogy pre úplných začiatočníkov (alebo pokojne aj ako joga na ráno)

30 minút rýchlejšej jogy (power joga, vhodná aj na chudnutie)

17 minút jogy na hlboký stabilizačný systém (tzv. Core)

Lu

Prečítajte si tiež: Ahoj, som Jessamyn a milujem jogu

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.